Asi se budu muset nechat naklonovat, říká Xindl X

Vydáno 29.08.2012 | autor: redakce

Xindla X čeká opravdu perný podzim. V pondělí 24. září mu vyjde nové CD LÁ$KA, vzápětí, ve čtvrtek 27. září Ondřejův první Xpěvník obsahující všechny jeho písně včetně těch z nejnovější desky.

Asi se budu muset nechat naklonovat, říká Xindl X Asi se budu muset nechat naklonovat, říká Xindl X

Xindl X - foto David CysarA jak ke zpěvníku, tak k desce se Xindl X chystá vyrazit na turné. „Nevím, jak to stihnu. Asi se budu muset nechat naklonovat," říká písničkář.

Křest zpěvníku bude pojat velmi netradičně a fanoušci se rozhodně mají na co těšit. Xindl X nepokřtí Xpěvník jednou, ale hned čtyřikrát v jednom dni (27. 9.) a ke každému křtu připojí i autogramiádu a malý akustický koncert. A co víc – jeho fanoušci si na tom koncertě mohou zahrát s ním. Každý, kdo si přinese kytaru, se může ke Xindlovi X při hraní připojit a zahrát si s ním podle zpěvníku. A kdo kytaru nemá, nemusí zoufat, neboť na každé akci bude mít Xindl X několik kytar k zapůjčení.

Jednodenní Xpěvníkové turné se uskuteční ve čtvrtek 27. září pod záštitou pražského knihkupectví Neoluxor a vyvrcholí v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí, který si koncert nadělí k letošním desátým narozeninám. Dalšími zastávkami budou „Neoluxory" v obchodních centrech Chodov a Flora a jejich pobočka na Hlavním nádraží. Ve všech knihkupectvích sítě Neoluxor si bude možné s předstihem koupit novinkový Xpěvník, ale i nové CD Láska.
Samotné Turné s Láskou doprovázející Xindlovo třetí studiové album odstartuje koncertem v jihlavském Divadle Na kopečku ve čtvrtek 18. října a skončí prosincovým koncertem v Divadle Gong v Praze.

„I když se deska jmenuje Láska, milostné balady nečekejte. Těch dvanáct písní je dvanáct portrétů lidí, co chtějí být milováni a myslí si, že aby je někdo miloval, musí být slavní a bohatí. Tak se ženou za slávou a bohatstvím, a aby to získali, jsou ochotni obětovat všechno. Včetně té lásky, kvůli níž to původně dělali," říka Xindl X k nové desce.

Jednodenní Xpěvníkové turné 27. září:
10:00 Neoluxor OC Chodov
13:00 Neoluxor OC Flora
15:30 Neoluxor Hlavní nádraží
18:00 Palác knih Luxor na Václavském náměstí

Těšíme se na vás také během Turné s Láskou:
18.10. Divadlo na kopečku - Jihlava
5.11. Divadlo Alfa - Plzeň
11.11. Tylovo divadlo - Kutná Hora
13.11. Spol. centrum Uffo - divadelní sál - Trutnov
15.11. Divadlo Fr. Šrámka - Písek
16.11. Městské divadlo - Prachatice
17.11. Divadlo J.K. Tyla - Třeboň
19.11. Divadlo Oskara Nedbala - Tábor
23.11. Městské divadlo - Slaný
5.12. Divadlo Gong - Prahazdroj: TZ, map 


xindls

 

zavřít