Van Morrison potěší v řijnu své příznivce novou deskou

Vydáno 30.08.2012 | autor: redakce

Zpěvák a skladatel Van Morrison přichystal albovou novinku. Deskou Born To Sing: No Plan B potěší své příznivce už 1.října.

Van Morrison potěší v řijnu své příznivce novou deskou Van Morrison potěší v řijnu své příznivce novou deskou

vanmorrison-2012S novinkou se hudebník vrací na legendární značku Blue Note, u které již v minulosti působil. Poslední desku tu vydal v roce 2003, album What's Wrong With This Picture? mu tehdy vyneslo nominaci na Grammy. Letošní nahrávku již avizuje singlem Open The Door (To Your Heart)...

Van Morrison získal šest cen Grammy, jeho alba Astral Weeks a Moondance se často objevují na nejrůznějších seznamech zásadních titulů historie pop-music, ovlivnil celou řadu muzikantů. Způsob, jakým propojuje různé hudební žánry, považují odborníci za unikátní. Do síně slávy byl zařazen jako zpěvák i jako skladatel. „Je to jeden z největších hudebníků všech dob," prohlásil o Morrisonovi u příležitosti nové spolupráce prezident Blue Note, producent Don Was.

Album Born To Sing: No Plan B natočil Van Morrison v rodném Belfastu. Bude obsahovat deset originálních skladeb: Open The Door (To Your Heart), Going Down To Monte Carlo, Born To Sing , End Of The Rainbow, Close Enough For Jazz, Mystic Of The East, Retreat And ViewIf In Money We Trust, Pagan Heart, Educating Archie.



zdroj: TZ, map

zavřít