Glen Hansard míří do Prahy, doprovodí ho Tichonov a smyčcová sekce

Vydáno 02.09.2012 | autor: redakce

Glen Hansard, který vystoupí 5. září v pražském Divadla Archa, si pro české fanoušky připravil dvě překvapení: jako předskokan vystoupí valašská kytarovka Tichonov a kromě členů The Frames a tří hráčů na dechové nástroje jej na pódiu doplní čtyřčlenná smyčcová sekce.

Glen Hansard míří do Prahy, doprovodí ho Tichonov a smyčcová sekce Glen Hansard míří do Prahy, doprovodí ho Tichonov a smyčcová sekce


Glen Hansard_by Conor Masterson_1_mailKapelu Tichonov tvoří čtyři hudebníci z valašských vesniček a měst, z nichž jediný, bubeník John Janečka, operuje mimo své rodné karlovské údolí a několik let úspěšně infiltruje různá pražská hudební seskupení.

„Každý ze čtyř muzikantů má za sebou (nebo i aktuálně) poměrně dlouhou hudební kariéru v řadě kapel," říká pořadatel koncertu Marek Irgl. Dramaturg valašskomeziříčského M-klubu, kytarista a zpěvák David Schwager získal své hudební ostruhy v seskupení Funková Brigáda. Baskytarista Jiří Petřek tvořil spolu s Johnem Janečkou dvě třetiny kapely Rauš, která doprovázela Glena Hansarda v prvních letech jeho klubového hraní v Čechách. Jiří Petřek je nyní hudebně aktivní v kultovním seskupení Elektrick Mann a John Janečka po působení v Southpaw střídavě bubnuje v kapelách Luno nebo Republic of Two. Poslední ze čtveřice, kontrabasista, kytarista a autor většiny písní Tichonova Jan Boroš poslední léta spolupracoval s holandskou klavíristkou a zpěvačkou Wotienke, v současné době působí v experimentálním elektronickém triu Fiordmoss.

Smyčcovou sekci na pražském koncertě vytvoří houslista The Frames a Hansardův služebně nejstarší kolega Colm MacCon Iomaire a tři pražští hudebníci (viola, housle, violoncello). Jak dechová sekce, tak i smyčce hrají výraznou roli na Hansardově aktuálním sólovém albu Rhythm & Repose. „Využití domácích hudebníků právě na pražském koncertě má být jakýmsi pilotním projektem, který se bude (pokud se osvědčí), opakovat i na dalších místech světového turné. Každý koncert se tak stane neopakovatelnou premiérou s nezaměnitelným otiskem místa svého konání," doplňuje Marek Irgl.

map

zavřít