Tata Bojs mají DVD ve 3D, křest bude v SaSaZu

Vydáno 07.09.2012 | autor: redakce

Tata Bojs pro své příznivce zaznamenali jejich loňskou pražskou show k albu Ležatá osmička. Křest DVD Ležatá Letná proběhne 17. října v holešovickém klubu SaSaZu. Kapela tuto akci, jejímž hostem bude Lenka Dusilolvá, trefně pojmenovala TaTaZu.

Tata Bojs mají DVD ve 3D, křest bude v SaSaZu Tata Bojs mají DVD ve 3D, křest bude v SaSaZuimg_8985_20111026_2024684901Poslední rok patří v historii Tata Bojs mezi ty vůbec nejrušnější. V červnu 2011 vyšlo poslední studiové album Ležatá osmička, následované rozsáhlým turné s jedinečnou tečkou v podobě křtu a koncertní prezentace celého alba v říjnu loňského roku v Praze v Hale Letná. Letos na jaře skupina nabídla limitovanou sérii posledního alba s originální grafikou Milana Caise jako vinylové LP a výpravné reedice 4 zásadních alb skupiny (Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum a Kluci kde ste?) obsahující řadu nevydaných raritních demo verzí, remixů a live nahrávek.
Zdálo by se, že tím mají letos Tata Bojs bohatě splněno, ale opak je pravdou. Letošní podzim bude pro kapelu a jich příznivce bohatý na vizuální vjemy a to nejenom v tradiční 2D formě, ale hanspaulský kvintet razantně vstoupí také do 3D prostoru.

První a hned více než smělé seznámení s 3D technologií proběhlo v červenci, kdy byly natočeny záběry pro nový videoklip ke skladbě Homo demo. Režisérem videoklipu je Šimon Šafránek. A protože Tata Bojs nechtěli ponechat nic náhodě, nechali si poslat kamerový systém i s technikem, kterým se realizoval zatím poslední 3D počin slavného

Ridleyho Scotta akční snímek Prométheus.

Souuběžně s tím je dokončováno také nové DVD Tata Bojs, které pod názvem Ležatá Letná nabídne záznam výše zmíněného koncertu z října loňského roku za účastí Clarinet Factory a Vladimíra 518 jako hostů. DVD vyjde 19.10. Na Ležaté Letné se objeví navíc jak ve 2D, tak i jako 3D nový videoklip Homo demo.

Křest nového DVD se pak uskuteční 17.10. v pražském klubu SaSaZu, kde se Tata Bojs představí se svým samostatným koncertem vůbec poprvé. Celý večer pod názvem TaTaZu! slibuje být opět výjimečnou vizuální podívanou. Roli speciálního hosta tentokrát přijala Lenka Dusilová. „Plánujeme opět značný upgrate scény a nějaké drobné úpravy projekcí. Scéna bude tentokrát v pohybu. Zaujala mě možnost kombinace dvou LED systémů s různou kvalitou rozlišení a různé hloubky jejich instalace. Prostor pódia bude jimi vymezen a my budeme v určitých momentech uzavřeni uvnitř. Pro tuto speciální příležitost jsem oslovil, kromě našeho stálého spolupracovníka VJ Clada, i další skvělé animátory Dalibora Jandu a Ondřeje Ševčíka. Playlist by měl být částečně odlišný od našich letních koncertů, ale v zásadě lze říci, že audiovizuální rokenrolovej blázinec to bude jako vždycky," směje se Milan Cais.zdroj: TZ, map


tata bojs_top2

 

zavřít