Selah Sue v prosinci v Praze zkříží soul s rapem a reggae

Vydáno 25.10.2012 | autor: redakce

Mladičká zpěvačka Selah Sue přijede českým fanouškům vzít dech do pražského Roxy už 11. prosince 2012. Její jméno možná neznáte, ale singly This World a Raggamuffin určitě. Belgičanka zazářila i na letošním festivalu Rock for People.

Selah Sue v prosinci v Praze zkříží soul s rapem a reggae Selah Sue v prosinci v Praze zkříží soul s rapem a reggae

selahSelah Sue, vlastním jménem Sanne Putseys, pochází z Belgie. Jako malá chtěla být baletkou a o kariéře hudebnice vůbec neuvažovala, až do té doby, než její tvorbu objevili producenti. Téměř okamžitě jí nabídlo spolupráci jedno z největších vydavatelství, Selah Sue s paličatostí sobě vlastní nabídku odmítla s tím, že chce tvořit vlastní písničky. A to se vyplatilo: její skladby, soulovky křížené s reggae a rapem, mají nevídaný úspěch. Skladba Raggamuffin pokořila hranici 10 milionů shlédnutí na kanálu YouTube jako nic; a co víc, tahle zpěvačka už má na krku spolupráci třeba i s hodně známým Cee Lo Greenem, americkým hitmakerem: jejich společná skladba se jmenuje Please.


"Selah Sue je neskutečně zajímavá umělkyně. Její přístup k hudbě je čistý: tvoří, co jí baví, nebojí se plout mezi žánry, takže je stále na co se těšit, co objevovat. Tato Belgičanka vyhrála i ocenění na prestižní soutěži European Border Breakers Awards. V tuhle chvíli zrovna jede turné v USA, a do Čech zavítá už podruhé - letos jsme ji mohli slyšet, jak válí na festivalu Rock for People,"
vyjádřil se k akci jeden ze zástupců promotérské agentury Fource Entertainment.

Selah Sue poprvé v klubu v pražském Roxy vystoupí už 11. prosince. Vstupenky v síti Tickepro.TZ, dm {vypnoutlink:Sue}

zavřít