Radio Wave Stimul festival přiveze DJ Shadowa a Flying Lotus

Vydáno 02.11.2012 | autor: redakce

Kdo si snad myslel, že letošní ročník Radio Wave Stimul festivalu poleví a přiveze béčkové interprety, je na omylu. Chystají se dvě hudební premiéry a také vystoupení DJského veterána.

Radio Wave Stimul festival přiveze DJ Shadowa a Flying Lotus Radio Wave Stimul festival přiveze DJ Shadowa a Flying Lotus


dj-shadow-release-imminentJako první je na programu v úterý 6.11. koncert Shearwater v Lucerna Music Baru. Shearwater - syrová jižanská alternativa ovlivněná písničkáři a kořeny amerického rocku. S výjimkou debutu své posluchače pravidelně zásobují každé dva roky novým materiálem. Naposledy začátkem letošního roku povedenou deskou Animal Joy, která bude zřejmě tvořit i kostru pražského koncertu. O doprovod se postará americká songwriterka Jesca Hoop.

Den poté se všichni milovníci hip-hopu a elektroniky ale i rocku mohou přesunout do Divadla Archa na show DJ Shadowa, jemuž se podařilo před dvěma lety rozpohybovat celý Lucerna Music Bar. Kdo by neznal nesmrtelný hit Six Days. Nejen ten reprezentuje to nejlepší z jeho tvorby, vydané před nedávnem na album Reconstructed: The Best Of DJ Shadow. Vloni navíc natočil vynikající desku The Less You Know, The Better. Název ale neberte doslovně, u Joshe Davise, jak zní jeho civilní jméno, platí pravý opak - o tuto hudbu byste se neměli nechat ochudit. Publikum navíc rozehřeje partička progrockerů Acid Mothers Temple a zpěvák Damo Suzuki s Čechy B4.

flying-lotusPosledním vystoupením bude přesně o týden později Flying Lotus v Meet Factory. Jeden z hlavních představitelů labelu Warp Records v premiéře ukáže různorodé polohy hip hopu míchaného s ostatními žánry. Svými alby - obzvláště tím předposledním, Cosmogramma z roku 2010 - boduje v nejednom výročním žebříčku. Před hlavní hvězdou vystoupí mladý producent z britského Essenu říkající si Lapalux.

Více informací naleznete na stránkách festivalu.

Radio Wave STIMUL festival

Shearwater, 6.11.2012
290 Kč předprodej / 390 Kč na místě
v pokladně Lucerna Music Baru nebo v síti Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal (+ poplatky sítí).

DJ Shadow, 7.11.2012
490 Kč předprodej / 590 Kč na místě
v pokladně Divadla Archa nebo v síti Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal (+ poplatky sítí).

Flying Lotus, 14.11.2012
490 Kč předprodej / 590 Kč na místě
v síti Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal (+ poplatky sítí).

text: Ondřej Bambas

zavřít