Jan Kraus a Majk Spirit v Roxy pokřtí nové číslo časopisu Cultorologia

Vydáno 05.11.2012 | autor: redakce

Katedra Kulturologie FFUK v Praze pořádá v pražském multikulturním klubu Roxy benefiční koncert věnovaný prezentaci a podpoře nového vědeckého časopisu Culturologia. Akce se uskuteční 7. listopadu.

Jan Kraus a Majk Spirit v Roxy pokřtí nové číslo časopisu Cultorologia Jan Kraus a Majk Spirit v Roxy pokřtí nové číslo časopisu Cultorologia

ms0V hudební a taneční části večera vystoupí česká královna RnB Dannie, úspěšná breakdance crew Pentifull, DJ Poeta rádia Spin a skupina SIXIN. První číslo časopisu Culturologia během koncertu rituálně pokřtí slovenský raper Majk Spirit společně s hercem a moderátorem Janem Krausem.

 

Cílem koncertu je vedle dobré zábavy také snaha podpořit a propagovat ideu kulturologie jako vědní disciplíny přispívající k multikulturnímu soužití různých kultur a odlišných subkultur.

„Vzájemná tolerance kultur je nesmírně důležitá. Jsem rád, že i taková subkultura jako je hip-hop dostala šanci se vyjádřit při této příležitosti a věřím, že jí budu dobře reprezentovat," uvedl ke koncertu raper Majk Spirit.


Vědecký mezinárodní časopis Culturologia prezentuje široké spektrum poznatků a informací o různých dimenzích české i světové kultury. Na jeho stránkách mohou čtenáři putovat proti toku času za archeologickými a historickými kulturami nebo jako antropologové cestovat do exotických zemí, aby blíže poznali svět „těch druhých". Časopis bude dobrým průvodcem také všem zájemcům o nové vědecké poznatky a výzkumné trendy učiněné na poli takových disciplín, jako jsou kulturní a sociální antropologie, kulturní ekologie, kulturní sociologie, psychologie kultury nebo dějiny kultury.TZ, dm

zavřít