Podzim, víno, absinth: Lenka Dusilová je Baromantická

Vydáno 16.12.2012 | autor: redakce

Lenka Dusilová se svou kapelou čekali téměř rok po vydání jejich alba Baromantika na to správné roční období, aby přišli s novým videoklipem k singlu Baromantická. Natáčení probíhalo v září a děj videoklipu odehrávajícího se v potemnělé kavárně vykresluje intimní a melancholickou atmosféru, spjatou právě s končícím podzimem.

Podzim, víno, absinth: Lenka Dusilová je Baromantická Podzim, víno, absinth: Lenka Dusilová je Baromantickádusilova_bar2

Lenka ke klipu říká: "Tvůrci klipu Tomáš Zilvar a Bet Orten se svým týmem vykouzlili a obrazově zaznamenali baromantický večer plný magie, listí, mlhy, stínu, dobrého vína a absinthu. Mezi stíny můžete objevovat svébytné umělecké osobnosti s vlastními světy, kterým však vévodí Vráťa Brabenec, jež ztvárňuje zásadní postavu v mé vnitřní konfrontaci s mými předky."

Režisér Tomáš Zilvar pak dodává: "Pro mne dobrý klip dělá hlavně dobrá písnička. Dobrá muzika rovná se dobrý klip. Dobrej klip ke špatný písničce nenatočí ani Kubrick. Takže když máte tak dobrou písničku, jakou Baromantická je, tak už stačí dělat minimum, abyste jako režisér tu dobrou písničku nezkazili."

Doplňme, že album Baromantika se nedávno dostalo do finálové sedmičky hudební ceny Apollo.

TZ, ape

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít