Festival Sziget hlásí prvního headlinera, přijedou Blur

Vydáno 13.12.2012 | autor: redakce

Britská kapela Blur a vítěz ocenění Nejlepší evropský festival (the Best European Major Festival award) konečně spojili své úsilí: Blur jsou prvním potvrzeným headlinerem Sziget festivalu. Aktuálně byl zahájen předprodej vstupenek i pro české fanoušky festivalu.

Festival Sziget hlásí prvního headlinera, přijedou Blur Festival Sziget hlásí prvního headlinera, přijedou Blur


blur 2012Ikona rockové hudby, která počátkem roku obdržela čestné ocenění Brit Award za celoživotní přínos hudbě, o připravovaném koncertu na Sziget festivalu 2013 říká: "Příští léto bude každý náš koncert něčím výjimečný - nemůžeme se dočkat, až budeme na pódiu a zahrajeme všem našim skvělým fanouškům, které jsme nějakou dobu neviděli."

Blur se stali světovou kapelou v devadesátých letech, kdy nahráli alba Park Life a The Great Escape a takové hity jako Girls & Boys, Country House, Song 2, End Of A Century, To The End nebo Beetlebum. V roce 2009 došlo po pauze k obnovení kapely na čtyřech koncertech, včetně dvou zcela vyprodaných v londýnském Hyde Parku a legendárního vystoupení na festivalu Glastonbury. V roce 2010 byl uveden film o Blur: No Distance Left To Run.

Sziget festival se koná vždy počátkem srpna v maďarské metropoli Budapešť na ostrově Óbudai. V roce 2012 se konal jubilejní 20. ročník, který navštívilo necelých 400 tisíc diváků, kteří mohli vidět přes 1000 různých vystoupení a koncertů umělců z celého světa. Za rok 2011 získal festival evropské ocenění v hlavní kategorii Best Major Festival a i letos je nominován do finálového kola. Aktuálně je zahájen předprodej vstupenek i pro české fanoušky festivalu v síti Eventim.

TZ

zavřít