Svoji kytaru v Česku opět rozezní Carlos Santana

Vydáno 25.01.2013 | autor: redakce

Santana letos vyráží na světové turné, přičemž 1. srpna je v programu pražská O2 Arena. Majitel deseti sošek Grammy vystoupí v Česku po třech letech.

Svoji kytaru v Česku opět rozezní Carlos Santana Svoji kytaru v Česku opět rozezní Carlos Santana

santana credit maryanne bilham 1 1.15.13 lrSantana je považován za kytarového géniaPrvní hudební pokusy Mexičana Carlose Santany sahají až do šedesátých let. Během své kariéry nahrál zhruba tři desítky alb, jichž se prodalo přes 100 milionů. Přelomovou nahrávkou se stalo album Supernatural, pod nímž jsou podepsáni například Eric Clapton nebo zpěvačka Lauryn Hill. Santana za Supernatural posbíral devět cen Grammy (mimo jiné Album roku či Nejlepší rockové album) a celosvětové prodeje přesáhly 35 milionů. Poslední Santanovo album Shape Shifter vyšlo v polovině loňského roku.

Carlos Santana je známý svou schopností absorbovat všemožné vlivy, od afro-kubánských rytmů až po arabskou nebo indickou hudbu. Od ostatních kapel se od počátku kromě svého kytarového umění odlišoval zejména užíváním různých exotických nástrojů.

V České republice vystoupil Santana celkem třikrát, naposledy před třemi lety, taktéž v pražské O2 Areně. Vstupenky na jeho srpnový koncert jsou k dispozici od 799 Kč.

TZ, ape

zavřít