Žebřík už tento pátek oslaví 20 let i s Nightwork nebo Celeste Buckingham

Vydáno 10.03.2013 | autor: redakce

Už 15. března se v Plzni sejde tuzemská hudební elita na udílení cen Žebřík. Večer moderovaný Tomášem Hanákem a Klárou Vytiskovou zahájí úderem osmé koncert Celeste Buckingham a celý hudební maratón zakončí po dalších pěti hodinách show skupiny Nightwork.

Žebřík už tento pátek oslaví 20 let i s Nightwork nebo Celeste Buckingham Žebřík už tento pátek oslaví 20 let i s Nightwork nebo Celeste Buckingham

V plzeňském Parkhotelu bude předáno celkem 27 cen v devíti kategoriích - největšími kandidáty na jejich zisk jsou Kryštof, UDG, Tomáš Klus, Lenka Dusilová, Celeste Buckingham, Charlie Straight nebo A Banquet. Šanci maji i Tata Bojs, Mandrage, Aneta Langerová, Anna K, Lucie Bílá, Vojta Dyk, Matěj Ruppert nebo David Koller, ale třeba i Umakart, Clou, Kofe-In a Calm Season. Vítězové, o nichž rozhodovali fanoušci během dvouměsíčního hlasování, získají sošky z dílny mistra Václava Česáka.

Chybět nebude ani charitativní ocenění a tradiční Hlavní cena, kterou z ruky šéfa magazínu iREPORT Jardy Hudce v minulosti převzali například Tata Bojs, David Koller, Dan Bárta, Glenn Hughes, Ashley Slater nebo Michal Pavlíček.

116 zebrikTata Bojs, Jarda Hudec a Klára Vytisková na Žebříku 2011

Koncertním lákadlem Žebříku, který letos slaví úctyhodných 20 let existence, bude velká česká premiéra zpěvačky Celeste Buckingham, hiphopový jam Prago Union a Livě Bandu, historicky první žebříkovský koncert Mňágy a Žďorp, unikátní "best of" set Chinaski, které letos na pódiu mnohokrát neuvidíme, a závěrečná show Nightwork, jež kromě hitů představí i novinky z očekávaného alba.

Na druhé dance&groove stage se představí přední čeští DJs, jako jsou Friky, Maceo a další.


Předprodej v ceně 390 Kč probíhá na www.ticketstream.cz a www.plzenskavstupenka.cz. V prodeji jsou také VIP passy za 990 Kč, zahrnující rezervaci místa na VIP balkoně, bezplatnou konzumaci ve VIP lounge (welcome drink, pivo, káva, sekt, nealko), a vstup na after party s hvězdami Žebříku.

Poslední série vstupenek bude k dispozici v pokladně Parkhotelu od 16 hodin, a to včetně lístků na After party s hvězdami Žebříku - s platnou vstupenkou na Žebřík za pouhých 99 Kč.

Mezi oceněnými na loňském Žebříku byli např. Tomáš Klus, Vojta Dyk, Anna K, Aneta Langerová, Mandrage, Tata Bojs, Nightwork, Niceland, Goodfellas, Imodium, Ben Cristovao a další.

113 zebrikZopakuje svůj loňský triumf Tomáš Klus také letos?
Organizátory Hudebních cen Žebřík jsou magazín iREPORT a Plzeňský kraj. Akce je podpořena z projektu Plzeň - Evropské město kultury 2015 a Ministerstvem kultury ČR.

Hodinový záznam z finálového večera odvysílá Česká televize 29. března ve 23.30 na ČT2.

Více na www.anketazebrik.cz {vypnoutlink:Lucie}

ebk 2012 vizul

foto: Petr Tibi

zavřít