VIDEO: Animovaný a superhebký pozdrav Goodfellas z Japonska

Vydáno 19.03.2013 | autor: redakce

Japonští animátoři dokončili práci na animovaném videoklipu Goodfellas k písni Supersmooth. "Drtivá většina záběrů je plně ručně kreslená. Všechni, kdo se podíleli, udělali všechno pro to, aby klip byl perfektní," radují se členové Goodfellas.

VIDEO: Animovaný a superhebký pozdrav Goodfellas z Japonska VIDEO: Animovaný a superhebký pozdrav Goodfellas z Japonska


goodfellas-supersmooth_final_unc2297

Pro kapelu zprostředkovala kontakt s Tokiem společnost Eallin Motion Art, která v minulosti vytvořila unikátní videoklipy třeba pro Toxique. "V klipu sice vystupujeme, ale nepřímo. Část práce je provedená technikou rotoskopie, pro japonské umělce jsme natočili materiál, který pak oni do klipu překreslili," vysvětlují Goodfellas. Stejnou technikou vznikal třeba známý film Alois Nebel.

Nahrávka posledního singlu kapely Goodfellas, skladby Supersmooth, vznikla taktéž ve spolupráci se zahraničním tvůrcem - jako producent se na ní podílel zkušený francouzský zvukař Jean-Pierre Mathieu. V loňském roce píseň společně nahráli v rámci workshopu pod hlavičkou Institutu moderní hudby a ve spolupráci s OSA. Ten pomohl i při přípravě videoklipu. Goodfellas si spolupráci pochvalují: "Celý projekt je zaměřený na zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti českých kapel, to je přesně to, o co i my sami usilujeme. Proto jsme se moc rádi zúčastnili. Výsledek je skvělý, jak v případě nahrávky, tak i videoklipu."TZ, ape

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít