Soulový zpěvák Dwele vystoupí v bratislavském klubu Loft!

Vydáno 06.04.2013 | autor: redakce

Dwele, soulový zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent přijede 22. dubna do bratislavského klubu Loft!, kde vystoupí v rámci série warm-upů k festivalu BA City Beats.

Soulový zpěvák Dwele vystoupí v bratislavském klubu Loft! Soulový zpěvák Dwele vystoupí v bratislavském klubu Loft!

dwele-1

Dwele, vlastním jménem Andwele Gardner, pochází z amerického Detroitu a na hudební scéně aktivně působí od roku 2000. Hudba však Dwele se narodil do muzikantské rodiny. V šesti letech začal hrát na klavír, později zkusil trubku, basu i kytaru. Když měl deset let, jeho otec tragicky zahynul při přestřelce před jejich domem, a od té doby je pro něj hudba i jistou formou terapie. Mezi jeho oblíbené hudebníky patří Stevie Wonder, Freddie Hubbard či Miles Davis, ale během dospívání na něj měla silný vliv formace A Tribe Called Quest. I díky tomu se z něj stal MC a začala jeho spolupráce se Slum Village, která odstartovala jeho kariéru.


V roce 2000 si sám vydal demo CD Rize, po kterém již následovaly spolupráce s velkými vydavatelstvími. Za třináct let vydal pět studiových alb: Subject, Some Kinda ..., Sketches of a Man, W.ants W.orld W.omen a Greater Than One. Poslední jmenované vydal loni a je na něm slyšet silný vliv 80. let. Za léta působení na hudební scéně si Dwele vysloužil i nominaci na cenu Grammy, na kontě má spolupráce s rappery Commonem a J Dillou, kapelou Jazzanova, ale i hostování na dvou singlech Kanyeho Westa.

"Soulová hudba je způsob, jakým se vyjadřuji, je pro mě lékem. Soul cítím a znám, mám ho v srdci. Pomocí soulu vyprávím svůj příběh, je mým deníkem," vyjádřil se Dwele v nedávném rozhovoru pro The Pace Report. Do Bratislavy nepřijde sám, ale se svou početnou kapelou.
TZ, dm

zavřít