To tu ještě nebylo: Etiopský funk od krásné Holanďanky Minyeshu

Vydáno 14.05.2013 | autor: Petr Lenk


V rámci doprovodného program blížícího se Respect festivalu proběhne 23. května v žižkovském Paláci Akropoli koncert nizozemské zpěvačky etiopského původu Minyeshu.

To tu ještě nebylo: Etiopský funk od krásné Holanďanky Minyeshu To tu ještě nebylo: Etiopský funk od krásné Holanďanky Minyeshuminyeshu clanMinyeshu

Minyeshu působí jako profesionální zpěvačka a tanečnice od svých 17 let. Na světových turné vystupovala s velikány etiopské hudby jako např. Mahmoudem Ahmedem nebo Getatchewem Mekuriou.

Svůj druhý hudební život začala v Holandsku. Vede vlastní skupinu a je aktivní i jako choreografka, pracovala se špičkovými dramatiky, skladateli či orchestry včetně např. Nederlands Blazers Ensemble.

Ve svém posledním projektu Black Ink propojuje etiopskou pentatoniku, elektronické taneční beaty a africké polyrytmy. Album produkovali členové Zuco 103 a mixoval ho Jerry Boys (R.E.M., Buena Vista, Salif Keita). Na své si příjdou jak fanoušci brazil electra a la Zuco 103, tak i obdivovatelé africké hudby.


ukázka z posledního alba


www.minyeshu.nl


Více na: www.rachot.cz


Vstupenky sítích Ticketpro a Paláci Akropolis.

TZ
zavřít