ROCK FOR PEOPLE I V ZIMĚ

Vydáno 08.01.2007 | autor: redakce

Už popáté zakončí zimní ROCK FOR PEOPLE maraton hudebních akcí této značky. Program nabídne provařená tuzemská jména a zahraniční hosty.

ROCK FOR PEOPLE I V ZIMĚ ROCK FOR PEOPLE I V ZIMĚ

A o koho se přesně jedná? V první řadě o NO RELAX. Ty tvoří člen legendárních SKA-P kytarista Joxemi, který se na posledním turné seznámil se zpěvačkou Michelou z kapely Bambole Di Pezzaa. No Relax byli na světě a jejich první album Gridalo se neslo na vlně punkrocku, obratně namíchaného s raggae, swingem a klasickým rock´n´rollem. Na druhé desce Virus de rebellión se osobitý styl kapely ještě rozšířil o vlivy jazz-punku i irského písničkářství.Druhou zahraniční skupinou jsou
THE HOGS. V irském městečku Renvyle založili tři bratranci kapelu, se kterou procestovali celý svět od Číny až po USA a pravděpodobně vymetli i všechny hospody v Irsku. K jejich show patří tanec, kytary, banjo, akordeon, buzuki, píšťaly, basa, bubny - neutuchající energie se valí z podia. Narozdíl od množství napodobenin představují The Hogs čistý a ničím nezkažený irský folklor.Z českých zástupců zahrají například Vypsaná fiXa, Xavier Baumaxa, The Switch a mnoho dalších.

Zimní Rock For People, 3. února, Abaton, Praha.
www.rockforpeople.cz

zavřít