ROCKBLOG: Pátek - sexu, drog a rock'n'rollu svátek

Vydáno 28.06.2013 | autor: redakce

Martin "Cerveza" Řehoř je manažerem několika - podle svých slov - pokleslých kulturně osvětových deformací (mimo jiné Rybičky 48, Mandrage nebo Visací zámek) a právě o muzikantech je jeho první Rockblog na iREPORTU.

ROCKBLOG: Pátek - sexu, drog a rock'n'rollu svátek ROCKBLOG: Pátek - sexu, drog a rock'n'rollu svátek

r483

Je pátek, den kouzelných proměn. Již za několik hodin se chlapík v teplácích s boulemi na kolenou, co jde právě s košem, promění v nadpozemskou bytost. Předtím vymění tepláky z asijské tržnice za stylový ohoz, přežehlí vlas, podmaluje oči a nasedne do kapelní dodávky, kterou po většinu roku sdílí s podobně zoufalými existencemi.

Cestou v dodávce se přeměna chlapíka rozjede naplno, což je nezřídka podpořeno zastávkami na benzínkách a ochutnávkou produktů ze zvukařovy zahrádky. Po příjezdu na místo koncertu již z dodávky vystupuje čistá rockstar, která bude již za několik okamžiků levitovat těsně nad hlavami fanynek. Z našeho chlapíka se stal rytíř dívčích srdcí, ozdoba dámských ložnic a navíc král baru s čerstvým očkováním séra nesmrtelnosti.

Po koncertě se umělec zpravidla přesouvá na bar, kde mezi pochvalami, katapultujícími jeho ego mimo hranice vnímání, vyslechne i výtku od kolegů z řad místních umělců, kterým údajně před dvaceti lety chybělo štěstí, zatímco teď postrádají především soudnost. Po mnoha vysokooktanových drincích, podpořených větším než malým množstvím esenciálního štěstí, ztrácí soudnost a následně také vědomí i naše rockstar. Nezřídka tak končí v pokojíčku dívek, kterým Bůh nedostatek krásy vynahradil nadmírou odvahy.

Druhého dne zděšený umělec nechápe souvislosti a marně pátrá v etanolem louhovaných paměťových centrech po záchytných bodech vysvětlujících, kde a proč se to ocitnul a kdo je ta bytost, která se po něm sápe. Poté co se podaří našemu chlapíkovi prchnout ze spárů sběratelky skalpů, vyhledá ostatní umělce, aby se v notně zbídačeném stavu přepravili na místo dalšího koncertu, kde se vše opakuje. Třetího dne namísto fanoušků začínají drahému umělci na rameno klepat bubáci. Blíží se pondělí a s ním bolestivý návrat do reálného světa, kdy dochází k výměně trojkombinací Sex drogy, rock'n'roll za Onanie, antidepresiva, X-box.

No ale řekněte, kdo by v pátek přemýšlel nad pondělím?

Martin Řehoř


r48 top

zavřít