PHIL COLLINS - Testify

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

WEA / Warner Music 12 trax / 57:24 min ANI KDYŽ když se pro své sedmé studiové album spojil s producentem Robem Cavallem, který drezíroval například i Green Day, nemůžeme od PHILA COLLINSE čekat zázračné stylové přesahy. Nadto do něj udeřila obrovská láska, vyústivší ve třetí manželství a čerstvě zrozené robátko, což by pro leckoho znamenalo tvůrčí smrt. Collins však tyto pohromy proměňuje typicky po svém v dávku vesměs milostných balad lavírujících tempem od ultrapomalých po nepříliš svižné – dál si netroufá.

PHIL COLLINS - Testify PHIL COLLINS - Testify

Takže zapomeňte na variabilitu jeho alb z 80. let, která alespoň pár songy dokázala pozvednout ze židlí. Zde se to daří snad jen zdařilému coveru Sayerova hitu Can''t Stop Loving You. Zároveň tu jde o řídký případ, kdy skladba zní šťavnatě a hutně. Album totiž silně trpí syntetickými aranžemi. Klávesy se ještě dají pochopit, ale záliba kdysi proslulého bubeníka v elektronických bicích krabičkách je nepochopitelná.

Vzhledem k tomu, že Collinsův rukopis už tak příliš nevychyluje ručičku pomyslného hudebního seismografu, zvolený zvukový model výsledek ještě víc zplošťuje. Jistá elegance a citlivá subtilnost mu však přesto zůstala.

Roman Lipčík

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít