LIVE: Ladi6 od protinožců slíbila, že se do Česka vrátí s celou kapelou

Vydáno 11.09.2013 | autor: Daniel Maršalík

Koncertů, kde lze slyšet kvalitní RnB, bývá v České republice pramálo. Neosoulová Ladi6 měla tu v Lucerna Music Baru tu smůlu, že část její cílové skupiny vyrazila na konkurenční akci v Paláci Akropolis, kde se vzdával hold Gilovi Scott-Heronovi.

LIVE: Ladi6 od protinožců slíbila, že se do Česka vrátí s celou kapelou LIVE: Ladi6 od protinožců slíbila, že se do Česka vrátí s celou kapelou

ladi6-29LADI6
Lucerna Music Bar, Praha
10. 9. 2013

Než se o půl jedenácté na pódiu objevila novozélandská hvězda, diváky zahřála nejprve DJka BabeLN z Radia 1, která vyměnila drum'n'bass za funkové rytmy. Na ni navázali NVGTRS DJS, respektive kostra spící kapely Navigators. Tomáš Konůpka do samplů bubnoval na elektronické bicí a za mikrofonem stáli rapující Jan Pospíšil a zpívající Erika Fečová, které okleštění kapely spíše prospělo. Měla větší prostor a její hlas hodinovému vystoupení dominoval.

Ladi6 se na scéně objevila s pravou imagí soulové divy. Na krku se jí třpytily výrazné šperky a oči zakrývaly sluneční brýle. Celkovému urban vzezření přidával velkou měrou i drdol. Výraznou součástí jejího outfitu byl šátek, se kterým si mladá diva téměř neustále až obsesivně pohrávala.

Svůj set začala nejnovějším singlem Ikarus z aktuální desky Automatic. Studiové desky Ladi6 mají povětšinou neoslouvý nádech, jsou pomalejšího charakteru a zpěvačka z Nového Zélandu si uvědomovala, že živě více funguje rychlejší a agresivnější tempo. Podle toho společně s DJem Parksem upravila aranžmá písní, které tak v Lucerně zněly mnohem živočišněji, než jak tomu je na třech deskách, které dosud vydala.

ladi6-05ladi6-26

Ačkoliv Ladi6 pochází z Nového Zélandu, který obecně nemá pověst exportéra hiphopu a RnB, ze zpěvačky sálalo kosmopolitní vnímání. Její pohyby a jevištní projev nepůsobily ani trochu maloměstsky, ale světově a velmi přirozeně. Velkou devizou samotné umělkyně je sytá barva hlasu. Posluchači se zavřenýma očima by tápali, jakou barvu pleti majitelka zajímavého vokálu má. Ladi6 zaujala nejen svým zpěvem, ale i rapem. Až na výjimky (Lauryn Hill, Queen Latifah) nejsou zpěvačky v obou těchto disciplínách tak silné. V průběhu koncertu se mikrofonu čím dál častěji ujímal i DJ Parks, který obstarával převážně backvokály, ale měl i zásadní rapovanou pasáž.

Ladi6 hrála v České republice vůbec poprvé, a proto dávalo smysl, že setlist byl jakýmsi průřezem její kariérou a obsahoval ochutnávku ze všech tří alb. Ke konci show Novozélanďanka slíbila, že se příště do Česka vrátí s celou kapelou. Pokud se tak stane, máme se na co těšit; vždyť i ve dvou dokázala domácí publikum několikrát pořádně roztleskat a rozezpívat.

Setlist: Ikarus; Burnin', Koln, Bang Bang, Slow Ride, People Talking, Ready to Fly, Shine On, Automatic, Like Water, More Than Fake, Call You Out, Jazmine, Goodday, Diamonds // W.R.U., Go Get It

text: Daniel Maršalík, foto: Vojtěch Kubec (Koule.cz)

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít