Visací zámek a Vypsaná fiXa si poprvé střihnou společné turné

Vydáno 27.09.2013 | autor: redakce

Visací zámek a Vypsaná fiXa chystají během listopadu osm společných koncertů v rámci turné Kulttour aneb kulturní turné kultovních kapel po kulturních domech. Obě kapely takto spolu vystoupí úplně poprvé.

Visací zámek a Vypsaná fiXa si poprvé střihnou společné turné Visací zámek a Vypsaná fiXa si poprvé střihnou společné turné

VF live hradec nad moravicij.pgvisaci zamek live2013

"Doufáme, že netradiční spojení patrně přinese i netradiční koncertní zážitek pro naše příznivce. De facto je společně nenecháme vydechnout. Visací zámek je stejně jako naše parta obalenej zvukem kultovní kytary Jolana. Těším se, až společné setkání těchto nástrojů prořízne zdi kulturních domů a hlavně uši těch, kteří navštíví tuto povedenou taškařici," říká frontman Vypsané fiXy, Márdi.

Turné startuje 1. listopadu v Chomutově a poslední zastávka bude 30. listopadu Stankov u Plzně. Jak bude vypadat program koncertů, je zatím v přípravách. Kapely zahrají průřez svým repertoárem a možná dojde i na společnou píseň či písně, ale jaké a jakou formou, si zatím obě strany nechávají jako překvapení.

"V minulých letech jsme jezdili na turné s méně známými kapelami, jako jsou angličtí Pellethead nebo severočeští Ovčie kiahne. Letos jsme hledali skupinu už slavnou a protřelou, ať je nějaká změna. Vypsanou fiXu jsme doposud potkávali jen letmo na festivalech, tak se konečně seznámíme důvěrněji. Pozorovat životosprávu muzikantů je pro nás letitým koníčkem. Věříme, že ani posluchačům nebude spojení VZ + VF proti srsti a že koncerty budou vyhecovanější. A taky delší a pestřejší, prostě dva v jednom," vysvětluje Jan Haubert z Visacího zámku, proč se sejdou tyto dvě kapely na jednom pódiu.

Visací zámek / Vypsaná fiXa / KULTTOUR 2013

01.11. Chomutov
02.11. Točník u Klatov
08.11. Kroměříž
09.11. Frýdek Místek
15.11. Kolín
22.11. Strakonice
23.11. Dražice u Tábora
30.11. Stankov u Plzně

TZ, ape, foto: Petr Šrámek, Dalibor Skoupil

zavřít