Lostprophets končí. Frontman Ian Watkins míří k soudu

Vydáno 07.10.2013 | autor: redakce

Velští Lostprophets po patnácti letech existence oznámili na svém facebookovém profilu rozchod. Důvodem je chystaný soud s frontmanem Ianem Watkinsem. Zpěvák byl loni obžalován ze sexuálního zneužívání.

Lostprophets končí. Frontman Ian Watkins míří k soudu Lostprophets končí. Frontman Ian Watkins míří k soudu

LostProphets fullIan Watkins (druhý zleva) stane před soudem koncem listopadu

V dlouho očekávaném prohlášení uvedli zbylí členové kapely, Jamie Oliver, Lee Gaze, Luke Johnson, Mike Lewis a Stu Richardson, že ve světle Watkinsova zatčení nemá další fungování kapely budoucnost. "Nemůžeme déle pokračovat v tvorbě nebo koncertování jako Lostprohets . Po téměř roce se cítíme dostatečně silní, abychom to oznámili veřejně. Těšíme se na další etapy našich životů a doufáme, že budeme i dále obklopeni tak inspirujícími a oddanými lidmi, jako jste vy," vzkázala kapela svým fanouškům na facebooku.

Watkins byl zatčen a uvězněn v souvislosti s obviněním z pohlavního zneužívání dětí. Pětatřicetiletý zpěvák veškerá obvinění kategoricky popřel. Jednání začne 25. listopadu v Cardiffu.

Lostprophets od svého vzniku v roce 1997 vydali pět studiových nahrávek, jichž se po celém světě prodalo 3,5 miliónů výlisků. Jejich posledním počinem je loňské album Weapons. Mezi jejich nejznámější hity patří např.: Last Train Home, Rooftops (A Liberation Broadcast), Shinobi vs. Dragon Ninja, Last Summer nebo Bring 'Em Down.

theguardian.com, ape

zavřít