Norah Jones a Billie Joe Armstrong společně oživili tradiční americké písně

Vydáno 24.10.2013 | autor: redakce

Norah Jones a Billy Joe Armstrong z Green Day nahráli kolekci dvanácti skladeb, nechali se přitom inspirovat dávnou deskou Songs Our Daddy Taught Us souboru The Everly Brothers. Jde o reinterpretace tradičních amerických písní, které The Everly Brothers natočili v roce 1958.

Norah Jones a Billie Joe Armstrong společně oživili tradiční americké písně Norah Jones a Billie Joe Armstrong společně oživili tradiční americké písně

Billy Joe  Norah - Foreverly CD"Vždycky jsem byl velkým příznivcem The Everly Brothers," tvrdí frontman punk-rockových Green Day, který s nápadem předělat jejich desku přišel. "Před několika lety jsem objevil jejich album Songs Our Daddy Taught Us a zamiloval jsem se do něj."

Billy přiznává, že si nahrávku pouštěl pořád dokola a přemýšlel o možnosti natočit ji znovu s ženskou vokalistkou. Oslovil Norah Jones. "Dokáže zazpívat všechno od rocku k jazzu a blues, má úžasný cit pro melodii," zdůvodňuje výběr Armstrong. "S ní mají písně úplně jiné vyznění."

Deska Foreverly byla natočena za devět dní. Kromě ústřední dvojice se na ní podíleli baskytarista Tim Luntzel, bubeník Dan Rieser, na housle hrál Charlie Burnham a na steel kytaru Johnny Lam. "Byla to úžasná zábava," hodnotí spolupráci Norah Jones.

Ukázku ze společného alba, píseň Long Time Gone, si lze poslechnout na stránkách projektu. Nahrávka Foreverly vyjde 25. listopadu.

TZ, ape

zavřít