Electric Light Orchestra míří do Prahy i se symfonickým orchestrem

Vydáno 29.10.2013 | autor: redakce

Electric Light Orchestra se do Česka vrací po dvou letech od vyprodaného koncertu v pražském Kongresovém centru. Show se uskuteční 1. listopadu na stejném místě, tentokrát i s velkým symfonickým orchestrem.

Electric Light Orchestra míří do Prahy i se symfonickým orchestrem Electric Light Orchestra míří do Prahy i se symfonickým orchestrem

ELO 14Electric Light Orchestra dorazí do Česka potřetí za poslední čtyři roky

V rámci koncertu se představí mimo jiné tito bývalí hudebníci ELO a ELO Part II: Mik Kaminski (housle, ELO), Louis Clark (klávesy, ELO), Eric Troyer (zpěv, klávesy, ELO II), Parthenon Huxley (sólová kytara, ELO II), Gordon Townsend (bicí, ELO II), Glen Burtnik (zpěv, basová kytara, ELO II).

Dá se očekávat, že na koncertě zazní většina známých hitů, např. Don't Bring Me Down, Rock'n'Roll Is King, Twilight, Livin' Thing, Do Ya, Confusion, Last Train To London, Ticket To The Moon, Evil Woman, Ma-Ma-Ma-Belle, Mr. Blue Sky nebo Telephone Line.

Hudba ELO se kvalifikuje jako klasický a progresivní rock. Jejich tvorba směšuje beatlesovský pop, symfonický rock a vážnou, klasickou hudbu. John Lennon v roce 1974 o skupině ELO prohlásil: "Kdyby ještě hráli Beatles, hráli by přesně stejně jako ELO!" Kapela nahrála 12 studiových alb, získala 9 zlatých, platinových a multiplatinových desek. Je také autorem filmového muzikálu Xanadu, ve kterém zazářila Olivia-Newton John.

ticket-art.cz, ape

zavřít