RECENZE: Linkin Park zahodili kytary a opět se nabili elektřinou

Vydáno 18.11.2013 | autor: redakce

Posledních pár let jsme právem v očekávání dne, kdy kluci z Linkin Park vyjdou do ulic se šrouby místo kloubů, hard diskem místo mozků a ocelovými tyčemi místo kostí. Jejich novinka Recharged je důkazem, že tento den nastal.

RECENZE: Linkin Park zahodili kytary a opět se nabili elektřinou RECENZE: Linkin Park zahodili kytary a opět se nabili elektřinou

linkin park recharged COVLINKIN PARK
RECHARGED
Warner music
14 trax / 68:43 min

Tracklist: A Light That Never Comes - Linkin Park feat. Steve Aoki, Castle Of Glass (M. Shinoda Remix), Lost In The Echo (Killsonik Remix), Victimized (M. Shinoda Remix), I'll Be Gone (Vice Remix) [Feat. Pusha T], Lies Greed Misery (Dirtyphonics Remix), Roads Untraveled (Rad Omen Remix feat. Bun B), Powerless (Enferno Remix), Burn It Down (Tom Swoon Remix), Until It Breaks (Datsik Remix), Skin To Bone (Nick Catchdubs Remix feat. Cody B. Ware & Ryu), I'll Be Gone (Schoolboy Remix), Until It Breaks (Money Mark Headphone Remix), A Light That Never Comes (Rick Rubin Reboot)

Linkin Park zremixovali sami sebe. Konkrétně svoji poslední desku Living Things, kterou zkrátka strčili do zásuvky, přidali nový singl A Light That Never Comes a nová nálož téhle party zabalená do hezkého obalu byla na světě. Co se té zásuvky týče - mnozí skalní fanoušci by si možná přáli, aby se jednalo o zásuvku u stolu. Ve skutečnosti se samozřejmě jedná o tu ve zdi.

Kdo se zasekl u Meteory, ať přestane číst. Recharged ho rozhodně nebude zajímat. Komu se experimentování, které Linkin Park předvádějí poslední tři roky, zamlouvá, si zachrochtá do housového a dubstepového rytmu podkreslujícím jejich oblíbené melodie. Recharged dodalo místy patetickým a unylým písním z poslední řadovky tempo, říz a napětí. Samotný výsledek je pestrý a jako řadovka s novým zvukem proč ne. Proč má ale kapela jejich velikosti zapotřebí donekonečna opakovat sama sebe? Pomineme-li fakt, že už jedno album remixů vydala, tak například skladbu Burn It Down a I'll Be Gone si jako poctivý kupec diskografie Linkin Park poslechnu ve třech verzích, novou skladbu A Light That Never Comes dvakrát. Sebevíc se mohou písně LP líbit, snaha kapely vydávat dokola to samé (i když v čerstvější verzi), působí narcisticky.

Zremixované skladby dodávají originálu nový rozměr, i když někdy znějí lacině. Už u poslední řadovky bylo s posměškem komentováno, že Linkin Park asi doma hodně poslouchali Skrillexe. Jasně to letos dokázali u remixu Lost In The Echo a zařadili se tím mezi zástupy těch, co si řekli, že Skrillex je cool a jeho zvuk je třeba vměstnat do svého.

Zrychlené tempo a upozaděný vokál v Castle of the Broken Glass je naopak skvělý tah, stejně jako přidaná rapová pasáž u původně vláčné Skin To Bone. A původní zasněná Roads Untraveled? Teprve u remixu dostalo opakující se "Oh woah woah" smysl jako vrchol housového nájezdu.

Remixed je protknuté chvílemi, kdy byste chytli Chestera kolem ramen a v třpytivém tričku s ním skákali do rytmu. Pak vám najednou dojde, že na tomhle albu je Chestera tak málo, až je podezřelé, že album nese nálepku Linkin Park. Rozhovorům k Recharged kraluje novinku produkujíc Mike Shinoda, který ale více než o hudbě a spolupráci na remixech se jmény jako Steve Aoki, Killsonik, Tom Swoon a Pusha T, mluví o videohře LP Recharge, která je také novým dílem kapely. Po Chesterovi se trochu slehla zem a na turné prý můžeme ještě dlouho zapomenout.

LP RECHARGE

Pokud budete videohru na facebooku hrát, dostanete se do role zachránce světa, který v budoucnosti skáče po mrakodrapech ve snaze získat kontrolu nad mizícími přírodními zdroji. A pozor: v té hře je opravdu tlačítko "Save the Word", takže patos je zpět. Další člen kapely John Hahn pracuje na svém filmu, který Linkin Park doprovodí soundtrackem.

 

Zdá se, že jednotliví členové mají na práci všechno možné jen hudbu ne. Přesto paradoxně přišli s novou deskou, kterou si lze objednat s interkativní 3D skulpturou a 48-stránkovým bookletem. Jako zboží to funguje skvěle. Největší háček je ale to, že Recharged má k Linkin Park asi stejně daleko, jako zaznamenaný živák Yesterday Paula McCartneyho a Chestera Benningtona k Beatles.

BEST TRAX: A Light That Never Comes, Castle Of Glass, Roads Untraveled
ZKUS TAKY: Chase & Status - Brand New Machine, Tinie Tempah - Demonstration, Korn - The Path of Totality


Alena Bílková

4/7

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít