První headliner Colours of Ostrava: přijede Robert Plant

Vydáno 11.12.2013 | autor: redakce

Robert Plant do Ostravy dorazí se svojí současnou kapelou Sensational Space Shifters. Ta ve své tvorbě míchá africký trance, psychedelii a taneční rytmy 21. století. Slavný hudebník se na festival vrátí po osmi letech.

První headliner Colours of Ostrava: přijede Robert Plant První headliner Colours of Ostrava: přijede Robert Plant

Robert-Plant-mainRobert Plant se Sensational Space Shifters

Kapelu Sensational Space Shifters tvoří další velké osobnosti světové hudby - Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti, dvojice kytaristů Skin Tyson a Justin Adams nebo bristolský mistr trip hopu John Baggott.

"Viděla jsem Plantův koncert letos v říjnu ve vyprodané londýnské Royal Albert Hall. Byl to velký zážitek. Do své uhrančivé směsi planetární hudby vkládá celý svůj život, lásku k africkému blues, zkušenosti, hravost, umění i nadhled," líčí ředitelka festivalu Zlata Holušová. "Úchvatně vedl své publikum pouští, aby se do ní zamilovali, a pak okusili ozvěnu energie starých Led Zeppelin. Publikum nemohlo téměř dýchat, jak krásně jim bylo v té neznámé kombinaci Afriky a rock´n´rollu. Jsem hrdá na to, že ho uvidíme na Colours, čeká ho publikum, které mu porozumí," dodává.

Dalšími nově potvrzenými účinkujícími jsou americká zpěvačka, básnířka a šampionka slam poetry nigerijského původu Iyeoka Okoawo a tajemná psychedelická formace Goat ze Švédska. Jako první interpret festivalu byl potvrzen americký písničkář John Grant.

Festival Colours of Ostrava 2014 proběhne od 17. do 20. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Čtyřdenní vstupenky v první vlně jsou již k dostání výhradně přes e-shop Colours of Ostrava za 1390 Kč ve formě e-ticketu a za 1410 Kč také ve fyzické podobě. Uvedená cena je limitována na prvních 6 tisíc kusů nebo do 31. prosince 2013.

TZ, ape

zavřít