Vzpomínka na Karla Černocha na ČT art: Dyk, Bárta, Dusilová i Ruppert

Vydáno 17.12.2013 | autor: redakce

V polovině listopadu se v pražském klubu La Fabrika sešli přední čeští zpěváci a zpěvačky, aby vzdali hold Karlu Černochovi k jeho nedožitým sedmdesátinám. Záznam koncertu uvede 17. prosince od 20:25 ČT art.

Vzpomínka na Karla Černocha na ČT art: Dyk, Bárta, Dusilová i Ruppert Vzpomínka na Karla Černocha na ČT art: Dyk, Bárta, Dusilová i Ruppert

cernochKarel Černoch by se letos v říjnu dožil 70 let

Koncert s názvem Karel Černoch 70 představil Černochovy skladby v netradičních aranžmá, které si připravili například Dan Bárta, Lenka Dusilová, Meky Žbirka, Vojta Dyk, Adam Mišík, Matěj Ruppert, Marie Rottrová nebo Petr Janda. Režie se ujal Zdeněk Suchý.

"Bylo to pouze pro zvané, žádná estráda, ale muzikantský majstrštyk, který jsme tátovi poslali vzhůru," popisuje Černochova dcera Tereza, která měla na starosti dramaturgii společně s režisérem Suchým. "Táta vždycky snil o velkém koncertu a já jsem mu ten sen ráda splnila. Bylo to krásné a výjimečné a já z toho mám obrovskou radost. Slovy to lze těžko popsat," dodává.

Každý z pozvaných muzikantů uchopil Černochovu skladbu po svém. Během večera zazněly v kombinaci s projekcí archivních materiálů jak jeho autorské písně jako napříkad Popelky, Zrcadlo, Procitnutí, Píseň o mé zemi nebo písničky jiných autorů Ona se brání, Páteční či Nářek převozníka, které zpěvák se sametovým hlasem svou interpretací proslavil.

TZ, ape

zavřít