Vypsaná fiXa oslaví 20 let. Chystá nové album a shání basáka

Vydáno 23.01.2014 | autor: redakce

Vypsaná fiXa má na letošní rok spoustu plánů: oslavit 20 let existence, vydat nové album, odjet jarní a podzimní turné a sehnat nového basáka.

Vypsaná fiXa oslaví 20 let. Chystá nové album a shání basáka Vypsaná fiXa oslaví 20 let. Chystá nové album a shání basáka

vypsana fixa 2014 02Vypsaná fiXa: Pítrs, Márdi, Mejla

V pořadí sedmá nahrávka Krásný smutný den vyjde 7. března, tedy dva a půl roku od předchozí desky Detaily. Samotné nahrávání probíhá právě v těchto dnech v pražském studiu Jámor. "Celé to bude víc syrovější, naturálnější. Trochu návrat do našich začátků. I možná proto jsme se rozhodli pro producenta Ondru Ježka, který má přesně pro tenhle styl to správné cítění," říká zpěvák Márdi. Vydáním alba kapela zároveň odpálí své jarní turné nazvané Ve vzduchu je jaro.

Další průběh roku bude pro fiXu hlavně ve znamení koncertů. Jarní turné vystřídají letní festivaly a na podzim pak kapela chystá velké turné k dvaceti letům, které vyvrcholí předvánočním koncertem ve velkém sále pražské Lucerny. "Bohužel řešíme i problém, který nastal s rozhodnutím našeho basáka Mejna odejít z kapely. Je to pro náš všechny velkej smutek, i když jsme to věděli již dlouho. Mejn s námi nahraje ještě nové album a dokonce nám nafotil i nové promofotky, ale faktem zůstává, že hledáme náhradu. Což nebude jednoduchý," dodává Márdi.


Termíny turné VE VZDUCHU JE JARO:

7.3. Litomyšl - kotelna
8.3. Dvůr Králové - Zálabí
12.3. Plzeň - Pod Lampou
14.3. Příbram - Junior klub
15.3. Ústí nad Labem - Doma
17.3. Praha - Palác Akropolis
21.3. Prostějov - Apollo 13
22.3. Karviná - Harlekýn
25.3. Brno - Metro
28.3. Chotěboř - Hotel Fantazie
4.4. Val Mez - M klub
5.4. Trnov u Dobrušky - ZZ Club + Visací Zámek
10.4. Bratislava - Křest CD
11.4. Kutná Hora - Planet
12.4. Hořovice - KD + Visací Zámek
18.4. Klatovy - Music club U Košile
19.4. Albrechtice u Písku + Visací Zámek
26.4. Chrudim - R Klub

TZ, ape


vypsana fixa 2014 02 TOP

zavřít