Žebřík 2013: nejvíc nominací mají Kryštof a Hentai Corporation, uspěli i Mandrage, Imodium, Support Lesbiens či Vladimir 518

Vydáno 01.02.2014 | autor: Petr Lenk

Hudební fanoušci během lednového hlasování v anketě Žebřík rozhodli o tom, že největší šanci na konečný úspěch mají nespoutaní rockeři Hentai Corporation a poprocková stálice Kryštof, kteří získali po třech nominacích. Ostravská formace se navíc může těšit z toho, že je její frontman Richard Krajčo mezi nominovanými zpěváky a že se Křídla Vánoc s jeho hereckou i hudební účastí umístila ve filmové kategorii.


Žebřík 2013: nejvíc nominací mají Kryštof a Hentai Corporation, uspěli i Mandrage, Imodium, Support Lesbiens či Vladimir 518 Žebřík 2013: nejvíc nominací mají Kryštof a Hentai Corporation, uspěli i Mandrage, Imodium, Support Lesbiens či Vladimir 518

ebk 2012 hostestky a j. hudecO držitelích těchto cen se bude rozhodovat 15. března ve Fakultě umění a designu ZČU v Plzni 


Po dvou nominacích mají Imodium, Mandrage, Support Lesbiens a Vladimir 518, bodovali také Chinaski, UDG, Adrian T. Bell, Kofe-in, Marpo, Monkey Business, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Aneta Langerová, Anna K, Celeste Buckingham, Lenka Dusilová či Lenka Nová.

Mezi kandidáty na největší objev uplynulého roku figurují Adam Mišík, Lenny a skupiny Bags, Lola běží a We On The Moon. Akcí roku bude tradičně jeden z festivalů: Colours of Ostrava, Hrady.cz, Rock for People, Trnkobraní nebo Votvírák.

"Jsem rád, že se do nominací prosadili hlavně ti interpreti, kteří loni natočili povedené nahrávky. Jak vidno, vydání regulérního alba si fanoušci cení stále vysoko a neberou je jen jako pozvánku na koncerty. Nominace taky potvrzují, jak je naše současná scéna vyrovnaná a v jistém smyslu bohatá. Bude to ještě napínavé", uvedl k prvnímu kolu ankety ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

O definitivních výsledcích se bude rozhodovat během února na stránkách www.anketazebrik.cz. Naplno běží také hlasování v zahraniční části ankety. Všechny sms budou slosovány o ceny partnerů Žebříku. 

Slavnostní vyhlášení cen Žebřík 2013 Bacardi music awards proběhne 15. března 2014 od 19 hodin ve Fakultě umění a designu Západočeské univerzity v Plzni za účasti všech nominovaných, z nichž tři nejlepší v každé kategorii obdrží originální sošky z dílny mezinárodně renomovaného umělce Václava Česáka.

Moderace finálového večera se ujme dvojice Tomáš Hanák a Bára Poláková. Koncertně se představí Miro Žbirka, Tomáš Klus, UDG, A Banquet a Vladimir 518 s Idiot live bandem a hosty Matějem Ruppertem a Romanem Holým.

ebk 2012 krytofK favoritům Žebříku patří stejně jako loni skupina Kryštof

Chybět nebude ani taneční stage s DJs Robot, Friky, Dead Sailor a dalšími, VIP lounge a rovněž pověstná after party s hvězdami Žebříku, která potrvá až do rána. Předprodej vstupenek (390 Kč, VIP 990 Kč) zajišťuje www.ticketstream.cz a Plzeňská vstupenka. Studenti ZČU mají nárok na snížené vstupné za 290 Kč.

Organizátory již 22. ročníku ankety Žebřík jsou magazín iREPORT a společnost Plzeň 2015. Generálním partnerem je značka Bacardi.

Kompletní nominace a další informace jsou zveřejněny na www.anketazebrik.cz.

TZ, foto Petr Tibi, Jan Zeman

 

zavřít