VIDEO: Rybičky 48 jako hrdinové počítačové hry. S drogami i sexem

Vydáno 08.02.2014 | autor: redakce

Rybičky 48 vypustili druhý videoklip ze svého aktuálního alba Tohle je rock'n'roll, vy buzny! Skladba Bohém zapomenutý dítě je o chlápkovi, který bere život s heslem Life fast - Die young.

VIDEO: Rybičky 48 jako hrdinové počítačové hry. S drogami i sexem VIDEO: Rybičky 48 jako hrdinové počítačové hry. S drogami i sexem

Rybicky48new

"Klip má být udělaný jako počítačová hra z vlastního pohledu. Jen tu nekradete auta a nestřílíte po fízlech, ale dostáváte úkoly barového šviháka," říká s úsměvem zpěvák a kytarista Kuba Ryba.

V singlu zpívají Rybičky 48 o tématu alkoholu i drog. "Chlast a neustálý večírky jsou skvělá věc, pokud v tom člověk umí chodit a nepřesáhne to tu mez, kdy už nejste pán svých potřeb, ale sluha," podotýká zpěvák a dodává: "Každý člověk, i bohém, se někdy cítí jako Bohem zapomenutý dítě. Proto to propojení obou stran: Bohém zapomenutý dítě."

Klip má být inspirací pro začínající kapely. "Často se setkáváme s tím, že začínající kapely nadávají na to, že nemají peníze na výrobu klipu. Chtěli jsme tímto klipem ukázat, že jde udělat klip i s minimem peněz," říká zpěvák. Většinou se Rybičky 48 podílí na námětu videoklipu, často i na samotném scénáři. Další práce pak byla vždy svěřena profesionálům. Nejnovější klip kapely ale vznikl od začátku do konce svépomocí a vyšel kapelu asi na tisíc korun, což podle slov zpěváka pokrylo náklady na chlast a pizzu pro kamaráda, který pomohl se střihem.

TZ, ape

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít