Brit Awards: David Bowie je zpěvákem roku. Po 30 letech

Vydáno 20.02.2014 | autor: redakce

Sošky Brit Awards jsou rozdány. Nejvíce se po letošním, čtyřiatřicátém ročníku bude mluvit o triumfu Davida Bowieho a Arctic Monkeys. Dále uspěli Ellie Goulding, Bruno Mars, Lorde nebo nováčci Bastille.

Brit Awards: David Bowie je zpěvákem roku. Po 30 letech Brit Awards: David Bowie je zpěvákem roku. Po 30 letech

bastille britawardsBastille se radují ze své první Brit Awards

David Bowie, jenž loni v březnu vydal po desetileté pauze nahrávku The Next Day, zvítezil v kategorii Nejlepší zpěvák. V téže poprvé bodoval v roce 1984. Ve svých sedmašedesáti letech se stal celkově nejstarším držitelem prestižního ocenění a převálcoval čtveřici nováčků Jakea Bugga, Toma Odella, Johna Newmana a Jamese Blakea. Cenu za Bowieho převzala Kate Moss.

Nejlepší ostrovní kapelou byli vyhlášeni Arctic Monkeys, kteří v této kategorii zvítězili už potřetí. Zároveň obdrželi ocenění za Nejlepší album roku, čímž celkový počet cen navýšili na sedm. Nováčkem roku jsou Bastille, kteří kritiku nadchli albem Bad Blood. Čtveřice se letos hned dvakrát ukáže v Česku: 18. března v pražském SaSaZu a v červenci na festivalu Colours of Ostrava. V kategorii zpěvaček se radovala Ellie Goulding.

Kategorii Nejlepší video opanovali v hlasování fanoušků One Direction se skladbou Best Song Ever, nejlepším britským singlem byla zvolena skladba Waiting All Night Rudimental ft. Ella Eyre. V zahraničních kategoriích se radovali Daft Punk, Bruno Mars a mladá novozélanďanka Lorde.

V londýnské O2 Areně, kde se ceremoniál konal, živě vystoupili např. Katy Perry, Beyoncé nebo v medley Disclosure, Lorde a AlunaGeorge. Mezi předávajícími pak nechyběli např. Noel Gallagher nebo Prince.

ape


 

david bowie-650x327 TOP

zavřít