Awolnation doplují v červnu poprvé do Prahy

Vydáno 02.03.2014 | autor: redakce

Elektro-rockoví Awolnation se v červnu poprvé podívají do Prahy. V rámci koncertní série Excelent Jukebox vystoupí 11. června v Lucerna Music Baru. Do Česka se kapela vrátí po dvou letech od festivalového setu na Jamrocku.

Awolnation doplují v červnu poprvé do Prahy Awolnation doplují v červnu poprvé do Prahy

awolnation 10

Název Awolnation pochází od přezdívky, kterou měl zakladatel kapely, frontman Aaron Bruno v době středoškolských studií. V roce 2009 jej oslovilo nahrávací studio Red Bull Records s možností vytvořit vlastní hudební projekt. Ze spolupráce se zrodilo EP Back To Earth a později veleúspěšné album Megalithic Symphony s neméně úspěšný singlem Sail.

Sail byl původně vydán v lednu 2011, do širšího povědomí se ale dostal až rok poté, a to díky neoficiálnímu videu z dílny jedné nezávislé filmařky. Nahrávka s teenagerkou zpívající v dešti obletěla celý svět a dodnes na YouTube získalo téměř sto miliónů shlédnutí. Ke hvězdnému úspěchu pak stačil již kousek a poté, co se singl objevil v seriálu Dr. House nebo v reklamě na Nokii, si ho vzaly do repertoáru takové hvězdy jako Macy Gray nebo Kendrick Lamar.

Awolnation v současnosti připravují novou desku. První ochutnávky už jsou na světě - na jaře loňského roku vyšel nový singl ThisKidsNotAlright a v závěsu následoval další track s názvem Some Kind of Joke, který se objevil na soundtracku ke třetímu dílu Iron Mana.

TZ, ape

zavřít