Žebřík 2006: jdeme do finále

Vydáno 27.02.2007 | autor: redakce

Hlasujte, vyhrajte telefon a přijeďte. Den D je pátek 9. března, místem je Plzeň. Vše ostatní je na vás.

Žebřík 2006: jdeme do finále Žebřík 2006: jdeme do finále

Už jen dva dny (přesně do 28. února) mohou hudební fanoušci hlasovat v prestižní anketě Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards. Inspirovat je může třeba CD Soundczech – Best Of 2006, které je bezplatnou přílohou aktuálního čísla REPORTU a obsahuje výběr nejzajímavějších interpretů a kapel na naší scéně za uplynulý rok.

Hlasující mohou vyhrát hudební telefony a další atraktivní ceny. Hlasování probíhá formou SMS. Žebřík bude vyhlášen v pátek 9. března od 20 hodin v DK Inwest v Plzni. Vítězové v deseti vyhlášených kategoriích obdrží sošky Tančící R z dílny renomovaného výtvarníka Václava Česáka. Ceny osobně převezmou také ti, kteří skončili na druhém a třetím místě.

Tak jak už na Žebříku bývá tradicí, slavnostního večera by se i letos měli zúčastnit všichni ocenění. Ceremoniál zpestří koncerty J.A.R., Support Lesbiens, Gaia Mesiah, Pehy, Gipsy.cz, Pio Squad ad., které doplní DJs a jiná překvapení.„K Žebříku mám osobní vztah, protože jsem byl u jeho zrodu a celou dobu pozoruji, jak se vylepšuje. Byla na něm vždycky dobrá atmosféra. Do koncertu dáme úplně všechnu energii,“ řekl za J.A.R. Ota Klempíř.

„Osobně bych do žádné ankety nehlasoval, ale Žebřík považuju za ideální a férový. Na hraní v Plzni se všichni těšíme,“ tvrdí kytarista Supportů Hynek Toman, kteří zde poprvé předvedou repertoár blížícího se turné k desce Euphony And Other Adventures.

S novými skladbami z očekávaného alba, produkovaného Jazem Colemanem, se představí dívčí formace Gaia Mesiah. Peha s Katarínou Knechtovou kromě svých hitů přiveze i slovenskou senzaci Adama Ďuricu.

„Máme novou techniku, takže show bude hodně svižná. Budeme hrát i starší věci z dob Jižních Pionýrů, ale i naprostý novinky,“ naznačují Pio Squad, momentálně nejvytíženější a nejžádanější český hiphopový act. Pro eklektický band Gipsy.cz, loňský objev s mezinárodními ambicemi, půjde o poslední vystoupení před zahraničním turné.

Pětihodinovou show bude opět uvádět režisér Zdeněk Suchý, který je také autorem scénáře večera. Po skončení následuje tradiční after party v klubu House Of Blues, na níž se až do rána budou o zábavu starat DJ Maceo a jeho hosté.

Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards probíhá pod záštitou hejtmana západočeského kraje MUDr. Petra Zimmermana. Generálním partnerem akce je Sony Ericsson. Hlavními partnery jsou Skupina ČEZ a Pinelli.

zavřít