RFP zpět v Českém Brodě. Na jeden den a v českých barvách

Vydáno 20.03.2014 | autor: redakce

Osm let poté, co se Rock for People přesunul z tradiční lokality v Českém Brodě do Hradce Králové, chystají pořadatelé jednodenní vzpomínkový festival na původním místě. 23. srpna tu vystoupí Kryštof, Vypsaná fiXa, Tata Bojs, Monkey Business, Horkýže Slíže, Divokej Bill nebo UDG.

RFP zpět v Českém Brodě. Na jeden den a v českých barvách RFP zpět v Českém Brodě. Na jeden den a v českých barvách

Rock for People 162Jedním z vystupujících budou i Horkýže Slíže

Na dvou pódiích vystoupí v areálu českobrodského stadiónu tucet českých kapel, které jsou s Rock for People neodmyslitelně spjaty. Vždyť třeba Medvěd 009 vystupoval hned na prvním ročníku, Tata Bojs nebo Hudba Praha na ročníku druhém, tedy v roce 1996. Pořadatelé se chystají do příprav a vzpomínek aktivně zapojit nejen kapely, ale i všechny příznivce a pamětníky uplynulých ročníků festivalu - součástí areálu tak bude i muzeum Rock for People.

Festival Rock for People poprvé proběhl v Českém Brodě v roce 1995 za účasti 18 českých kapel a 1100 návštěvníků. "Vzpomínky na první ročník jsou nádherné...od místní stavební firmy a našeho kamaráda Vaška Nováka jsme si půjčili lešenářské trubky, svorky a podlážky a rozhodli se sami vystavět pódium. Neměli jsme zkušenosti a časově to moc neodhadli. Po asi 30 hodinách non-stop práce, jsme ještě hodinu před vpuštěním prvních diváků do areálu, uřezávali vyčnívající konce trubek karboflexkou a začišťovali tak stage," vzpomíná na první ročník Petr Fořt.

V roce 2006 pokořil festival hranici 20 tisíc návštěvníků a narazil tím na kapacitní limit. I proto se v následujícím roce přesunul do tehdy vznikajícího Festivalparku na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové.

Narozeninový Rock For People v Českém Brodě proběhne 23. srpna od 12:30 hodin. Prvních 500 vstupenek bude k mání za 350 Kč, dalších 1500 lístků za 400 Kč. Ostatní předprodeje nabídnou vstupenky za 450 Kč a na místě budou k mání za 550 Kč. Vzhledem k velikosti areálu je počet vstupenek omezen.

TZ, ape


 

rockforpeople brod TOP

zavřít