Tim Burton v Praze osobně uvede hudbu ze svých filmů

Vydáno 21.03.2014 | autor: redakce

Že bude letošní "pražské jaro" patřit osobnosti režiséra a vizuálního vizionáře Tima Burtona, o tom není nejmenší pochyb. V domě U Kamenného zvonu se od 29. března uskuteční komplexní výstava děl spojených přímo s Timem Burtonem.

Tim Burton v Praze osobně uvede hudbu ze svých filmů Tim Burton v Praze osobně uvede hudbu ze svých filmů

prague proms2 n

O 4 dny dříve, tedy 25. března, se rozezvučí Smetanova síň Obecního domu. V ní Český národní symfonický orchestr pod vedením dirigenta Johna Mauceria uvede v život hudbu z Burtonových filmů.

Projekt živého provedení hudby Dannyho Elfmana spojené s Burtonovými filmy je poměrně mladý - poprvé jej představil světu loni v říjnu v londýnské Royal Albert Hall a dalších uvedení se zatím dočkali pouze v Los Angeles a Vancouveru. Praha je tak teprve čtvrtou světovou metropolí, kde za osobní účasti obou zmíněných pánů, tedy Elfmana i Burtona, zazní hudba z těchto filmových děl: Beetlejuice, Batman, Střihoruký Edward, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Velká ryba, Ospalá díra, Planeta opic, Karlík a továrna na čokoládu a zatím poslední spolupráce obou tvůrců - Frankenweenie: Domácí mazlíček.

Koncert nabídne kromě hudebního zážitku i vizuální vjemy a to sice v podání projekcí, které přiblíží režisérovy představy o jednotlivých filmových zpracování - návštěvník koncertu se tak může těšit na různé storyboardy a skici, jež předcházely samotným natáčením jednotlivých děl.

Přestože Tim Burton se v naší zemi těší velkému zájmu a vstupenky na koncert začaly od začátku prodeje v lednu mizet rychlým tempem, pár jich ještě zbývá. Kromě této akce se můžete pockochat také některým z dalších koncertů jubilejního desátého ročníku festivalu, který jinak probíhá především v červnových a červencových termínech.

Viktor Mašát

zavřít