VIDEOROZHOVOR: Mňága a Žďorp jede do Asie. Desku natočí v Číně

Vydáno 01.04.2014 | autor: redakce

Mňága a Žďorp odletí koncem dubna do Číny, kde odehraje tři festivaly a natočí desku Made in China. "Každý, komu jsem to říkal, se smál. A já říkal - uvidíme, jak se budeš smát, až tam fakt pojedeme," říká s úsměvem frontman Petr Fiala.

VIDEOROZHOVOR: Mňága a Žďorp jede do Asie. Desku natočí v Číně VIDEOROZHOVOR: Mňága a Žďorp jede do Asie. Desku natočí v Číně

mnaga a zdorp krest darecek live 07Mňága a Žďorp na křtu DVD Dáreček Live! v Lucerna Music Baru (2013)

"Název, který se obvykle rodí nakonec a s velkým utrpením, si suším už dlouho. Přijde mi jako bezvadné pojmenování naší pomatené doby. A zároveň je i docela vtipný, protože všichni hudebníci se dnes snaží být spíš Made in USA. Nicméně jet tohle album nahrát do Pekingu, aby bylo doopravdy Made in China... To už je, aspoň pro mě, povýšení vtipu na jistý druh performance. Vůbec nevíme, co nás čeká, a to je skvělé," říká frontman kapely Petr Fiala.

Kapela se při realizaci nové nahrávky rozhodla požádat o pomoc své fanoušky prostřednictvím crowdfundingového serveru Startovač, s jehož pomocí chtěla vybrat 500 tisíc korun. To se povedlo, když 3 dny před ukončením kampaně je vybráno přes 508 tisíc Kč.

Před odletem se kapela nevyhnula ani proslulé čínské cenzuře. "Museli jsme nechat přeložit deset našich textů, což už v Česku asi tak 24 let neděláme. Ale s tím jsme počítali a to nás nezastaví," přibližuje se smíchem Fiala.

 

TZ, ape, foto: Pavel Kovaříček, video: Reprák

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít