Jarní porce melancholie: Republic of Two vydávají nové album

Vydáno 10.04.2014 | autor: redakce

Dvojice Jiří Burian a Mikoláš Růžička, známí jako Republic of Two, mají opět nabito. Po tříleté odmlce vystřelí do éteru svoji čtvrtou studiovou desku Silent Disco.

Jarní porce melancholie: Republic of Two vydávají nové album Jarní porce melancholie: Republic of Two vydávají nové album

republic 1 foto by Kura Bez NohyRepublic of Two


Čtvrté studiové album si Republic of Two produkovali sami, natáčeli ve spolupráci s producentem Ecsonem Waldesem v pražském studiu Biotech a tato spolupráce je zřetelná i na zvuku celého alba. Skladby vznikaly postupně po celou dobu od vydání alba The End Of War v roce 2011.

"Při práci na třetí desce jsme hledali nový zvuk, nechali jsme ji uzrát a nechtěli jsme nic uspěchat, to je asi hlavní důvod, proč deska vychází po třech letech od té předchozí," dodávají Republic of Two. Nahrávka vychází 11. dubna v digitální podobě na iTunes a dalších online obchodech.

Křest alba Silent Disco proběhne v rámci pražského koncertu v divadle Archa 25. dubna. Na křtu jako host vystoupí Adrian T.Bell, zpěvák pražských The Prostitutes, se svým sólovým projektem. Ve stejný den uvedou Republic of Two na trh album Silent Disco i na fyzickém nosiči. Koncertní křest je součástí jarní série koncertů, kterou kapela zahájí koncertem v Plzni.

23.4. - Plzeň
24.4. - České Budějovice
25.4. - Praha, divadlo Archa - křest
16.5. - Valašské Meziříčí
17.5. - Uherské Hradiště
28.5. - Karlovy Vary
29.5. – Tábor
30.5. - Brno
4.6. - Praha, kafe Neustadt

TZ, ape, foto: Kura Bez Nohy

zavřít