Skutečná liga: startuje jubilejní desátý ročník

Vydáno 16.04.2014 | autor: redakce

Skutečná liga je soutěž kapel v živém hraní, kdy hudebníci musí své umění vždy ukázat živě před zraky poroty. Za předchozích devět let prošlo soutěží více než 1800 uskupení.

Skutečná liga: startuje jubilejní desátý ročník Skutečná liga: startuje jubilejní desátý ročník

SkutecnaLiga LandfilSkutečná Liga - Landfil

Možnost přihlášení mají hudební kapely všech žánrů minimálně o dvou členech, hrající na jakékoli nástroje a jakéhokoliv věku. "Od sedmého dubna běží registrace kapel a od července nás s kolegy čekají hodiny a hodiny poslouchání stovek kapel, které se přihlásí do základního kola. Prakticky to zabere dva až tři dny týdně, po celé léto. Je to fuška, ale ten přehled pak stojí za to. Mladé kapely jsou u nás čím dál lepší," tvrdí Lukáš Fousek, šéf Skutečné ligy.

Výherci se na konci celého ročníku můžou opět těšit na zajímavé a především praktické ceny jako jsou rozpočty na nástroje nebo čas ve studiu. Kapely, třeba i v minulosti registrované ve Skutečné lize, navíc získávají možnost zahrát si na vybraných festivalech, kde bude mít opět letos Skutečná liga svou stage. Další příležitostí pro kapely může být propojení soutěže s novým portálem pro fanoušky a profesionály kolem hudby Musicmap.

Minulý ročník vyhrála nadějná slovenská kapela Landfil a soutěží v minulosti prošly i kapely jako jsou Hentai Corporation nebo Koblížc! a Mother's Angels. Registrace do letošního ročníku je možné na stránkách soutěže. Hraní v základním kole pro přihlášené kapely pak začíná 1. července 2014 v Praze.

TZ, ape, foto: Filip Ruml

zavřít