MERSI - M

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

B&M Music 11 trax / 56:01 min NĚCO Z pinkfloydovské psychedelické snídaně a hlavně rána opilcova zní v introdukci, propepřené buransky jadrnou nadávkou. A pak? Český Eminem? „Opičí“ basové vlnění ve ...

MERSI - M MERSI - M

Všechno je vykradený s povědomou melodickou linkou a hiphopové štěky v minimalistických úderech jsou nádherně parodické, i s tím stylovým gongem v závěru. MERSI, frontman Dědy Mládka, je energetická osůbka, které myšlenky, přetavené do chrlivých slov, víří hlavou a běda, kdyby se nedostaly ven. Umí rapovat, umí i zpívat, navíc má rád jazz, pop i funky – ovšem pohybuje se na české scéně, proto album evokuje tu J.A.R., tam zase Monkey Business, jindy zase Burmu Jones či taneční „big band“ groove. Na první pohled mírně neuspořádaná spleť je ale v prvé řadě jedna velká party, jako by celek vznikl na jeden zátah.

Má to šťávu a tah, jen budete mít chvíli hlavu v pejru z toho, o co se vlastně Mersi snaží. Na podkladě nadprůměrně sejmutého soundu totiž navršil sympaticky ironickou změť nervní muziky, do které bodají všerůzné hlasy, deklamace a zpěvy (mj. Dara Rolins) v češtině, angličtině, svahilštině, precizní rytmika, vpády dechů, lkaní rozkošné flétny a všechno je to jako nekonečné snímání šaškovských masek. Pod první druhá, pak třetí, čtvrtá, pak to jednoho přestane bavit a začne se – bavit. Na trvalé hodnoty Mersi kašle, důležité je tady a teď.

Jan Petričko

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít