Podzimní Prahu prozáří Asaf Avidan

Vydáno 16.05.2014 | autor: redakce

Izraelský zpěvák a hudebník Asaf Avidan, jehož výrazný projev loni nadchnul návštěvníky Colours of Ostrava, vystoupí poprvé v Praze - 25. října v prostoru Forum Karlín.

Podzimní Prahu prozáří Asaf Avidan Podzimní Prahu prozáří Asaf Avidan


asaf-avidan-16Asaf Avidan


Do Prahy přijede Asaf Avidan v rámci sólového akustického turné s příznačným názvem Back to Basics k zatím poslední desce Different Pulses, která vznikla loni pod dohledem producenta Tamira Muskata z kapely Balkan Beat Box. Alba se zatím v Evropě prodalo přes 200 tisíc kopií a turné s doprovodnou kapelou ho zavedlo do mnoha sálů a na velké festivaly včetně toho ostravského.

"Na jeho úchvatný naříkavý hlas nejde zapomenout," prohlásil Devendra Banhart a stejný údiv s ním sdílejí také Robert Plant, Morrissey nebo Lou Reed. "Nikdy jsem nechodil na lekce zpěvu. Přišlo to samo, spolu s emocemi a pocitem, že zpívání musí bolet a lámat srdce," říká Asaf, jenž zpívá jako jeden z mála v Izraeli anglicky.

Muzikant, který dříve působil jako frontman kapely The Mojos, se proslavil především díky úpravě písně One Day / Reckoning Song berlínským DJ Wankelmutem. Remix se dostal na vrchol žebříčků ve 14 zemích, videoklip zhlédlo na YouTube přes 150 miliónů diváků a přes 1,5 milionu lidí si jej stáhlo.

Vystoupení začíná v 20.00. Vstupenky jsou k dispozici od 890 Kč.

TZ, ape

zavřít