V listopadu v Praze vypukne léto. Přijede Patrice

Vydáno 19.05.2014 | autor: Daniel Maršalík

Představitel mixu reggae, neo-soulu, jazzu, R&B, hip-hopu, funku i folku, německý zpěvák Patrice, se poprvé představí pražskému publiku 23. listopadu v Lucerna Music Baru. Jeho vystoupení proběhne v rámci koncertní série Excelent Jukebox. 

V listopadu v Praze vypukne léto. Přijede Patrice V listopadu v Praze vypukne léto. Přijede Patrice

patrice


Patrice Babatunde Bart-Williams, či jednoduše Patrice, syn sierraleonského otce a německé matky, je v současnosti považován za jednoho z nejzajímavějších umělců Německa. Některé jeho skladby osloví zejména fanoušky reggae, nicméně tento zpěvák a skladatel se rozhodně neomezuje pouze na jeden žánr. Vlastní skladby s nádechem neo-soulu, R&B či jazzu zpívá v angličtině či v jamajské patois - nářečím vzniklé míšením angličtiny s lokálním jazykem. Aktuální skladbu Faces dal dohromady s Čechy tolik oblíbenou belgickou zpěvačkou Selah Sue. Klip zveřejněný letos v únoru, který byl natočen převážně v Paříži, okamžitě navnadil fanoušky, jež na koncert Patrice již dlouho čekají.

 

Boba Marley či Bob Dylan se v Patriceově tvorbě rozhodně nezapřou, však je také od dětství poslouchal. V hudbě tenhle pán nikdy nezahálel: hned zpočátku své hudební kariéry si střihnul turné coby předskokan Lauryn Hill. Má na krku už osm studiových alb, to poslední, The Rising of the Son má být sebereflexí života Patrice, přinášející ozvěny Jamajky, Německa, Francie i Británie.

TZ, dm

zavřít