Desperados High Jump už po patnácté: do Hřiměždic za nejlepším skokany i za Stereo MCs

Vydáno 26.05.2014 | autor: Petr Lenk


Otevřené mistrovství České republiky ve skocích do vody ve volné přírodě, známé ve světě jako cliffdiving, se uskuteční v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami 1. a 2. srpna. Na dechberoucí akrobatické kousky a pohodou nabité odpoledne naváže večírek se Stereo MCs a Indy & Wich.

Desperados High Jump už po patnácté: do Hřiměždic za nejlepším skokany i za Stereo MCs Desperados High Jump už po patnácté: do Hřiměždic za nejlepším skokany i za Stereo MCs


zavody 2013 018 Areál kamenného lomu ve středočeských Hřiměždicích se opět stane dějištěm jediné cliffdivingové akce sezóny. Za patnáct let konání High Jumpu si tato akce vybudovala respekt mezi světovými závodníky i oblibu mezi návštěvníky přihlížejícími této adrenalinové zábavě.

Účast v závodech přislíbila absolutní světová cliffdiverská špička. S jistotou lze tedy říci, že letos budou v Hřiměždicích skákat ti nejlepší skokani, kteří pravidelně startují na závodech prestižní RedBull Cliffdiving Serie.


Soutěžit se bude jako vždy v několika kategoriích. Závodníci si to rozdají na věžích o výšce dvanáct a šestnáct metrů nad vodní hladinou. Zajímavou podívanou jistě nabídne i soutěž z pětimetrové houpačky. Velkým tahákem bude i battle ve Splashdivingu, lidově řečeno ve skoku placáků. Závodník v něm má za úkol "splashnout" co nejvíce vody nad hladinu. Skok takového placáku z šestnácti metrů na hladinu tedy vyžaduje velkou dávku odvahy.

 

zavody 2013 150

zavody 2013 025

 
Diváky čeká také exhibice nejlepších skokanů z výšky přes dvacet metrů. V roce 2013 padl rekord akce High Jump v podobě skoku z výšky třiceti metrů v podání Michala Navrátila. Tato výška se rovná skoku z desátého patra panelového domu. Bude tento machrovský kousek letos překonán? Již tradičně bývá tato exhibice jedním z vrcholů celé akce.

 
Patnáctý ročník Desperados High Jump nabídne také doprovodný program, kterého se bude moct účastnit každý: ať už jsou to workshopy na hrazdách, slack line nebo trampolínách. Novinkou oproti předchozím ročníkům bude exhibice akrobatického letce Martina Šonky. Ten pravidelně startuje v rámci celosvětové tour Red Bull Air Race. Diváci se tedy mohou připravit na divoké průlety akrobatického letadla přímo nad jejich hlavami. Návrat hlásí skupina akvabelistů Krasoplavci, jež byla v minulosti třešinkou na dortu celé akce.

zavody 2013 116

Hlavní hvězdou letošní večerní party bude v Hřiměždicích anglické seskupení Stereo MCs ve speciálním DJ setu, který nepřinese o nic menší mejdan než jejich živé vystoupení.

Další perličkou bude exkluzivní vystoupení legendární české hip hopové skupiny Indy & Wich. Line up doplní ještě francouzští Loo & Placido, kteří svými energií nabitými sety baví publikum po celém světě. A to není vše...

Vstupenky pořídíte do konce června za 500 Kč. Poté už budou stát 700 Kč, a na místě v den akce 800 Kč.

Více na www.highjump.cz nebo na www.facebook.com/cliffdiving.eu

 TZ, foto Blue Gekko

zavřít