Digitální novinky v nabídce AB radia

Vydáno 22.03.2007 | autor: redakce

AB Radio rozšiřuje své portfolio. Novými stanicemi, které na tomto portálu naladíte, jsou Hitrádio Faktor, Rádio Gold a Eldorádio. Díky snímání přímo ve studiích je zvuková kvalita přenosu na té nejvyšší úrovni.

Digitální novinky v nabídce AB radia Digitální novinky v nabídce AB radia

Další tři rozhlasové stanice se připojily k neustále se rozšiřující rodině rádií, jejichž vysílání je na internetu k dispozici v digitální kvalitě. Od března je vysílání Hitrádia Faktor, Rádia Gold a Eldorádia pro účely dalšího šíření na internetu snímáno přímo v jejich vysílacích studiích. Díky tomu je pak jejich internetové vysílání bez jakýchkoliv rušivých vlivů, které vznikají při snímání klasickým analogovým tunerem na VKV.

Všechna tři rádia využívají pro internetový streaming služeb společnosti AB radio. „Našim dlouhodobým cílem, ke kterému se krůček po krůčku přibližujeme, je nabízet na internetu všechna česká rádia v plně digitální kvalitě. Po trojici jihočeských stanic a kladenském Rádiu Relax nyní usilovně budujeme digitální trasy na Moravě. V Brně jsme takto připojili Rádia Petrov a Rádio Student, následovalo jihlavské Hitrádio Vysočina a přes valašské Rádio Apollo jsme se dostali až k ostravskému Hitrádiu Orion,“ říká Adam Křikava, ředitel společnosti ABradio, a.s.

Internetové vysílání zmíněných rádií zajišťuje AB radio v u nás nejrozšířenějším formátu Windows Media. Posluchačům jsou k dispoici tři úrovně kvality streamu. Všem bez omezení jsou zcela zdarma přístupny streamy o síle 32 kbps a 64 kbps. Náročnějším posluchačům je v rámci zpoplatněné služby Premium určen 192 kbps stream. Ten přináší předplatitelům nejvyšší kvalitu a neomezený poslech s předností před ostatními posluchači.

Vysílání všech tří stanic je možné naladit jak na jejich webových stránkách, tak i na rozhlasovém portále AB radia.

www.abradio.cz


zavřít