Stereo MCs interview: Na High Jumpu nás skákat nedonutíte

Vydáno 17.07.2014 | autor: redakce

Na jubilejní patnáctý ročník cliffdivingových závodů Desperados High Jump přijedou Stereo Mcs zahrát jako soundsystem. O tom, co od jejich dj setu čekat, jaká byla spolupráce s Jamiem Cullumem a jak jsou na tom s prací na novém albu, se dočtete v našem rozhovoru.

Stereo MCs interview: Na High Jumpu nás skákat nedonutíte Stereo MCs interview: Na High Jumpu nás skákat nedonutíte


StereoMCs sample flyer artworkStereo MCs jsou v Česku populární, odehráli jste tady mnoho koncertů. Proč myslíte, že jste si zdejší fanoušky získali?

Tak za prvé si toho velmi vážíme. Myslím, že ten hlavní důvod je to, že si lidé v Česku dokáží ujíždět na vlně energie, kterou se ze sebe během našich koncertů snažíme vyprodukovat. Dáváme do našich vystoupení úplně všechno a neděláme rozdíli mezi live koncertem a dj setem. Asi taky proto nás lidi u vás mají rádi.

Pamatujete si vaši první návštěvu naší země?
Tak to už je vážně hodně dlouho, že ani nevím, kdy to bylo. Co mi ale v paměti utkvělo dodnes, je krása Prahy. I celá vaše země je moc pěkná a v kombinaci s přívětivosti lidí je to prostě bomba.

A co se ti jako první vybaví když se řekne Česká republika?
Asi si vzpomenu na všechnu tu zábavu, kterou jsme tady během svých vystoupení zažili.

Desperados High Jump, v jehož rámci v Česku vystoupíte, je hlavně o cliffdivingu. Slyšel jsi někdy o tomto sportu? Nemáš chuť to také letos v Hřiměždicích vyzkoušet?
Jasně, víme, že High Jump je hlavně závod ve skocích do vody ze skály. Toto spojení mi přijde zajímavé. Tešim se, že se na závody kouknu, ale skákat nás nedonutíte. Já mám strach z výšek. (smích)


Na letošním ročníku Desperados High Jump přijede Stereo MCs soundsystem a odehrajete zde dj set. Jaký styl hudby mohou fanoušci očekávat?

Čekejte set plný hutných beatů až po taneční hudbu. Rob Birch a Mc Five Alive to všechno doplní rapem. Rozhodně se chceme na High jumpu bavit.

 

 

Vaše dosud poslední album se jmenuje Emperors Nightingale. Skladby na něm jsou velmi různorodé a odlišné. Mnoho lidí říká, že celý zvuk alba je dospělý a zní trochu jako noví Stereo Mcs. Jak vlastně deska vznikala?
K celému nahrávání jsme přistoupili úplně jinak než u předchozích alb. Deska vznikla jamováním s kámošema ve studiu. Takto jsme dali dohromady základ. Jednotlivé písně vznikaly velmi spontánně, každý vždycky něco pozměnil, přidal nebo ubral a nakonec z toho vzniklo Emperors Nightingale. Byla to legrace.

Na toto album jste zaké nahráli společnou píseň s Jamiem Cullumem. Jaká to byla spolupráce a proč jste zvolili zrovna Jamieho, žánrově odlišného umělce?
Všechno to vzniklo tak, že jsme měli připravený a napsaný track. Ale pak nám došlo, že to nikdo z nás nedokáže zahrát živě na piáno na tak vysoké úrovni, jakou jsme potřebovali. Tak nás napadlo oslovit Jamieho. Jemu se nápad libil a tak jsme se pustili do nahrávání. Dokonce byl nadšenej, protože nám hned řekl, že je náš fanoušek z dob svého mládí. To potěší.


 

Co Stereo MCs a další deska?
Právě jsme vydali 12palcový vinyl. Počitáme, že toho vydáme víc, možná elpéčko a možná to taky uděláme úplně jinak. Počkáme, až se nám urodí více tracků a potom je vydáme jako album. Nijak to nehrotíme.

Otázka na závěr. Co vás čeká během letošního léta?
Máme plno koncertů. Hrajeme festivaly v Rakousku, několik akcí v Chorvatsku a Bulharsku. Potom to pokračuje přes festivaly v Polsku, Německu a doma v Anglii. Některé akce jedeme hrát jako kapela a některé jako soundsystem stejně jako v Hřiměždicích. Už se tam k vám těšíme.

Více informací o akci Desperados High Jump najdete na stránkách akce.


text: Martin Zvoníček {vypnoutlink:Indy}

 


 

stereoMcs 2014 TOP

zavřít