Never Sol bude reprezentovat Česko na Red Bull Music Academy v Tokiu

Vydáno 15.07.2014 | autor: Daniel Maršalík

Česká hudební scéna bude mít po čase opět svého reprezentanta na Red Bull Music Academy, respektive reprezentantku. V japonském Tokiu nás bude na podzim zastupovat Never Sol, vlastním jménem Sára Vondrášková.

Never Sol bude reprezentovat Česko na Red Bull Music Academy v Tokiu Never Sol bude reprezentovat Česko na Red Bull Music Academy v Tokiu

never sol - black white green-low

"Těším se moc, na setkání s otatníma účastníkama, na výměnu zkušeností a na spolupráci v tak kreativním prostředí, jakým Red Bull Music Academy je. Myslím, že to jedna z nejinspirativnějších věcí, která může muzikanta potkat," říká Never Sol.

Talentovaná hudebnice se zařadí mezi desítky DJs, producentů, beatmakerů, hudebních designerů, zpěváků a zpěvaček z celého světa, které spojuje jedna vášeň - hudba. Pro Sáru aka Never Sol je to v krátké době už druhý významný krok v kariéře. Před pár týdny vydala v celosvětové distribuci desku Under Quiet.

 

 

Na podzim bude moct svůj hudební sen prožít stejně smyšlejícími lidmi, zúčastnit se mnoha workshopů pod vedením zkušených lektorů a samozřejmě ji čekají vystoupení v tokijských klubech. Přihlásit se na dvoutýdenní hudební workshop v Japonsku se rozhodla po víkendu v Bratislavě na Red Bull Bass Camp, kde také složila jednu ze skladeb zaslanou organizátorům Red Bull Music Academy.

První Red Bull Music Academy se uskutečnila v roce 1998 v Berlíně a od té doby navštívila mnoho světových metropolí. V každé vyrostlo centrum se špičkově zařízenými nahrávacími studii, rozhlasový studiem, přednáškovým sálem a speciální instalací místních zavedených i novátorských vizuálních umělců. Účastníci workshopu se díky tomu můžou soustředit jen práci s kolegy z celého světa, na výměnu informací a zkušeností, na přednášky respektovaných lektorů. Poslední českou účastnící byla zpěvačka skupiny Fiordmoss Petra Hermannová, která byla v Madridu v roce 2011.

TZ, dm

zavřít