Vizovické Trnkobraní roztančí Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage i Tři sestry

Vydáno 14.08.2014 | autor: Petr Lenk

 

Již 47. ročník „hudebně-švestkového" festivalu Vizovické Trnkobraní se bude konat 22. a 23. srpna ve Vizovicích na Zlínsku. Roztančí jej Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage, Tři sestry, Aneta Langerová, Mig 21, Monkey Business, Inekafe, Visací zámek, Wohnout a mnozí další.

Vizovické Trnkobraní roztančí Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage i Tři sestry Vizovické Trnkobraní roztančí Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage i Tři sestry

richard krajco krystof tz 2Richard Krajčo

 

Akce nabídne také stand-up představení Komici s.r.o. s Milošem Knorem a Lukášem Pavláskem či divadelní představení Posel světla z dílny Járy Cimrmana v podání ochotnického divadla DNO. Od festivalového ruchu si bude možné odpočinout na projekcích filmů Revival, Okresní přebor, Jedna ruka netleská, Nestyda, či Horem pádem, chybět nebude ani tradiční klání v pojídání švestkových knedlíků za účasti speciálního hosta Miloše Knora. Nedělní program proběhne v režii města Vizovice pro návštěvníky zdarma v jeho ulicích a nabídne folklorní hudební žánry.

 

tri sestry tz 2Tři sestry

 

Hudební program Trnkobraní, v rámci kterého bude možné zhlédnout i kapelu Desmod nebo Mňágu a Žďorp, se odehraje na dvou scénách. Uvidíme mladé tváře, jako jsou Adam Mišík či zpěvačka Lenny, dále Airfare, Eddie Stoilow, Balage Band, Koblížci a Relaps. Sestavu doplní tradiční „domácí" skupiny Fleret a Kosovci, v pozdních hodinách pak za mix pult nastoupí Djs Headdy (Defucto), Lowmoney, Milhaus, Ondřej Albrecht a Vlasťa Macík.

 

 

„Vizovické Trnkobraní je nejlepší švestkový festival na světě s dlouholetou tradicí. Jeho publikum si proto zaslouží jen to nejlepší z domácí hudební scény," říká Michal Šesták z pořádající agentury Nedomysleno, „Věřím, že se letošní ročník oslavy švestek a slivovice vydaří a povede se třeba i posunout rekord v počtu snězených švestkových knedlíků," dodává Šesták. Souboj v pojídání švestkových knedlíků k Vizovickému Trnkobraní již neodmyslitelně patří, letošní Grand Prix Vizovic se tentokrát uskuteční v sobotu ve 13.20 hodin a je otevřena široké veřejnosti.

Na atmosféru „švestkového" festivalu se těší také Mandrage. „Švestky a švestkové produkty v kapele oceňujeme všichni, proto se rádi účastníme i tohoto festivalu. Pro vizovické publikum máme přichystaný standardní koncertní set, průřez naší dosavadní prací s důrazem na novou desku,". Aneta Langerová k tomu dodává: „Vizovické Trnkobraní je krásná akce, pokud chcete strávit příjemný den, přijďte si zazpívat a odreagovat se. Na koncertě určitě zahrajeme jednu nebo dvě písně z připravované desky a doufáme, že se budou líbit."

 

aneta langerova tz 2Aneta Langerová

 

Trnkobraní nabídne také bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou moci zhlédnout například představení Posel světla od Járy Cimrmana v podání ochotnického divadla DNO, hru Veselá tragédie Lenky Sasínové a Romana Švehlíka. Návštěvníci budou moci zhlédnout projekce filmů Revival režisérky Alice Nellis, Okresní přebor Jana Prušinovského, Jedna ruka netleská Davida Ondříčka a Horem pádem či Nestyda.

Organizátoři myslí také na nejmenší návštěvníky, pro které budou připraveny loutková a hraná představení Pohádky z lesa a Pohádky pro muchomůrku červenou nebo dětský koutek s pohybovými a rukodělnými dílnami. V neděli na hudební festival naváže folklorní program v režii města Vizovice, v areálu u Sokolovny zahrají soubory Vizovjánek a Ocún, dětský soubor ze ZUŠ Zlín nebo ABBA Rock Show live band. Představí se zde i Raciborský dechový orchestr Plania z Polska, Folklorní soubor Lubovňan ze Slovenska a slovinský Dechový orchestr Loče. Chybět nebude řemeslný jarmark, skákací hrad pro děti či malování na obličej.

 

mandrage 2 tz 2Mandrage

 

Parkoviště i stanové městečko budou situovány v těsné blízkosti areálu festivalu. Parkovné bude stát 50 korun, stanování bude pro návštěvníky zdarma. Vstupenky na Vizovické Trnkobraní je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream do 21. srpna za zvýhodněnou cenu: jednodenní vstupenka na pátek stojí 330 korun, na sobotu 380 korun, permanentka na oba dny 610 korun. Na místě bude vstupné stát 380 korun na pátek, 450 korun na sobotu, permanentka pak 730 korun. Zlevněné jednodenní vstupenky pro děti pak budou na místě stát 140 resp. 180 korun. Vstup na nedělní program města Vizovice je zdarma, v rámci festivalové permanentky bude možné navštívit se slevou zámek Vizovice.

Více na www.trnkobrani.cz a na https://facebook.com/trnkobrani

 

jiri machacek mig 21 tz 2Jiří Macháček

 

Účinkující: Kryštof, Tomáš Klus, Tři sestry, Mandrage, Desmod, Inekafe, Mig 21, Wohnout, Monkey Business, Aneta Langerová, Visací zámek, Fleret, Koblížci, Adam Mišík, Lenny, Balage Band, Airfare, Eddie Stoilow, Mňága a Žďorp, Kosovci, Relaps

 

Pátek 22. srpna
Stage A:
17.00 – Mandrage
19.00 – Tomáš Klus
21.00 – Mig 21
23.00– Monkey Business

Stage B:
18.00 – Koblížci
20.00 – Visací zámek
22.00 – Wohnout
00.00 – DJ Vlasťa Macík

Alternativní scéna:
21.00 urban music – Dj Headdy (Defucto), Dj Lowmoney

Sobota 23. srpna
Stage A:
12.00 – Kryštof
13.20 – Soutěž v pojídání knedlíků
15.00 – Balage Band
17.00 – Aneta Langerová
19.00 – Inekafe
21.00 – Tři sestry
23.00 – Fleret

Stage B:
11.00 – Relaps
13.00 – Lenny
14.20 – Adam Mišík
16.00 – Eddie Stoilow
18.00 – Airfare
20.00 – Mňága a Žďorp
22.00 – Desmod
00.00 – Kosovci

TZ

 

zavřít