Waltari a Support Lesbiens chystají sedm společných koncertů

Vydáno 04.09.2014 | autor: redakce

Před dvaceti lety se Support Lesbiens a Waltari střídali na jednom pódiu na pražském festivalu Cross Town Traffic. Na podzim si to zopakují na svém prvním společném turné, které vypukne 15. listopadu v Pardubicích.

Waltari a Support Lesbiens chystají sedm společných koncertů Waltari a Support Lesbiens chystají sedm společných koncertů


Waltari promo pic 2014 kopieWaltariSL-PROMO-nova-sestava-2013-2Support Lesbiens

Waltari v současnosti dokončují nové album, které vyjde v celé Evropě v lednu příštího roku. Na první singl z desky se ale fanoušci kapely mohou tešit ještě před zahájením turné se Support Lesbiens. "Waltari znám přes dvacet let a i když byli vždy tvrdší kapelou než my, líbilo se mi, jak mají stylově široký záběr. Myšlenku společného turné podpořilo i setkání s jejich klávesistou, který se přišel podívat na křest naší poslední desky" říká kytarista Hynek Toman.

A budou to právě skladby z loňského alba Leave A Message +420 602 30 30 35, které doprovodí největší hity Support Lesbiens na podzimním turné. Vedle stálic typu Sweet Little Something, Cliché nebo Twice Shy tak zazní např. Changes, The City nebo aktuální a nejúspěšnější singl z poslední desky - skladba Love Is Nonsense, která se v závěru prázdnin dočkala své videopodoby.


Ještě před zahájením koncertní šňůry s Waltari ale Supporti odloží elektrické kytary a odskočí si do pražského klubu Retro Music Hall, kde za účasti řady zajímavých hostů odehrají akustický koncert v rámci projektu Óčka - G2 acustic stage. Koncert bude zaznamenán a počátkem listopadu vydán na CD a DVD. Během podzimu skupina také nasadí do rádií nový singl, ke kterému plánuje pořízení dalšího videoklipu.

 

WALTARI A SUPPORT LESBIENS TOUR 2014:

15.11. Pardubice - ABC Klub
16.11. Pisek - KD Písek
17.11. Zlín - Masters of Rock café
18.11. Praha - Rock Café
21.11. Most - KD Meduza
28.11. Karlovy Vary - Lidový dům
3.12. Ostrava - DK Akord

TZ, ape

zavřít