Divokej Bill bez proudu: v září akustické album, v listopadu turné

Vydáno 11.09.2014 | autor: redakce

Projekt G2 Acoustic Stage se stále rozrůstá. Dalším, kdo své písně v akustické podobě a naživo zvěčnil na CD a DVD je Divokej Bill. Stejně jako v případě Vypsané fiXy, Debbi nebo Wohnout se nahrávalo během koncertu v pražském Retru. Záznam vyjde 26. září.

Divokej Bill bez proudu: v září akustické album, v listopadu turné Divokej Bill bez proudu: v září akustické album, v listopadu turné


Divokej Bill 2014 Marek-Žídek mailDivokej Bill


V případě sestavy z Úval půjde už o třetí živák, vůbec poprvé se ale fanoušci dočkají akustických verzí. Z takřka dvouhodinového koncertu v Retru se na album vešlo celkem sedmnáct písní, které jsou reprezentativním průřezem tvorbou Divokýho Billa. Nechybí ani skladby z loňského alba 15 jako Dolsin, Vstávej nebo Všema deseti, ani písně, v nichž kapelu doplnili speciální hosté.

Kromě obvyklé osmičlenné sestavy se tak můžete těšit na skladby v doprovodu dobra hosta kapely Václava Matase a především pak na unikátní kombinaci kontrabasu Rafana z Queens of Everything a dud Vojty Kaliny z Pipes and Pints, kteří si s Divokým Billem společně zahráli písně Na západ a Stromy.


Přestože nejsou akustické koncerty pro kapelu žádnou novinkou, vyžadují speciální přípravu. "Na G2 Acoustic Stage jsme zkoušeli něco málo přes měsíc a ještě než jsme jeli do Retra, tak jsme si dali speciální koncert na srubech Haida. Největší rozdíl oproti klasickým koncertům je to asi pro Vaška, který musí přejít z elektrické kytary na akustickou a pro Marka, který hraje místo bicích na cajon."

Na vydání DVD + CD naváže kapela v listopadu a prosinci akustickým turné. V jeho rámci si Divokej bill střihne celkem čtrnáct zastávek včetně dvou koncertů v pražském Lucerna Music Baru (16. a 17. 12.), kompletní výčet jednotlivých koncertů najdete na facebooku kapely.

TZ, ape

zavřít