Headlinery letošního Nouvelle Prague budou Balthazar a Zrní

Vydáno 04.11.2014 | autor: Daniel Maršalík

Po nabité festivalové sezóně přichází čas i pro podzimní showcase festival Nouvelle Prague. Druhý ročník - u nás poměrně nového - formátu hudebního festivalu, se uskuteční 7. - 8. listopadu opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen a dva měsíce před jeho konáním je znám finální program.

Headlinery letošního Nouvelle Prague budou Balthazar a Zrní Headlinery letošního Nouvelle Prague budou Balthazar a Zrní

zrni promo 04 webZrní

Stejně jako v loňském roce budou hudebnímu programu Nouvelle Prague vévodit dva headlineři. Prvním jsou belgičtí Balthazar, kteří se v Praze představili nejen jako support britských Editors v rámci jejich loňského turné, ale letos odehráli také povedený sólový koncert v pražském Lucerna Music Baru. Druhým headlinerem bude česká sestava Zrní, která pokřtí na Nouvelle Prague nové album Následuj kojota a odehraje plnohodnotný koncert v délce devadesát minut.

Program letošního festivalu je oproti loňsku bohatší. Kromě dvou headlinerů a zahraničních showcase kapel byla vybrána také čtveřice tuzemských interpretů, kteří budou mít příležitost představit se nejen pražskému publiku, ale především vlivným agentům a bookerům z celého světa, kteří vybírají kapely pro renomované zahraniční festivaly a hudební kluby. Domácí hudební scénu budou reprezentovat Vložte kočku, kteří si za svoji loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby, Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, talentovaní olomoučtí Nylon Jail a ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Vaškem Havelkou.


Zahraniční showcase kapely jsou kompletně mimoevropské. Z Austrálie do Prahy přiletí pop-rockoví Ball Park Music a tvrdší Calling All Cars, Kanadu budou zastupovat hřmotní Slow Down Molasses a akustičtí The Visit. Z Izraele dorazí elektroničtí Skyroads, Jihoafrická republika přiveze rozverné The Plastics a Spojené státy nabídnou baltimorskou úderku Sun Club.

Současně s oznámením vystupujících je zahájen také předprodej vstupenek na oba festivalové dny. Jednodenní vstupenky na pátek 7. listopadu nebo sobotu 8. listopadu jsou k dispozici za 270 Kč, dvoudenní vstupenka na celý Nouvelle Prague pak za 370 Kč.

TZ, dm

zavřít