Ekompilace s Vypsanou fiXou a dalšími kapelami motivuje k třídění odpadu

Vydáno 18.09.2014 | autor: Petr Lenk

Na přelomu srpna a září oslovil třetí ročník Ekompilace tour hudební fanoušky chvályhodnou myšlenkou podpory třídění odpadu a recyklace skrze stejnojmenné CD a koncerty osmi kapel v čele s Vypsanou fixou. Ekompilace je projekt neziskové společnosti EKO-KOM podporující třídění odpadu a recyklaci.

Ekompilace s Vypsanou fiXou a dalšími kapelami motivuje k třídění odpadu Ekompilace s Vypsanou fiXou a dalšími kapelami motivuje k třídění odpadu

ekompilace vf 2014 iiVypsaná fixa

 

Ekompilace se letos představila v šesti městech České republiky. První dva koncerty v Uherském Hradišti a Mariánských lázní poznamenalo špatné počasí, ale i tak se pár stovek fanoušků těšilo z vystoupení hlavního hosta Vypsané fiXy a čtyř dalších skupin.

V dalších městech už bylo počasí takřka ideální, a tak v Poděbradech, Strakonicích, Vysokém Mýtě a České Lípě si vždy více než tisícovka návštěvníků mohla večer užívat nejen 20 let vystupující matadory z Vypsané fiXy, ale také vybrané neokoukané kapely, které hrály už během odpoledne. Projekt Ekompilace totiž vedle hlavního záměru podpory třídění odpadu podporuje také nadějné, zatím méně známé interprety. Letos byly do projektu vybrány skupiny Bags, Cookies, The Spankers, Natřije, Interpret Neznámý, Bára Zemanová & band, Disconnection a Exil 51. Těm bylo v rámci Ekompilace umožněno natočit v profesionálních podmínkách studia Franz Kavkaz dvě autorské skladby na nové CD Ekompilace, které pokřtily na stejném pódiu s Vypsanou fiXou.

 

ekompilace vf 2014Vypsaná fixa

 

„Jsme moc rádi, že se daří pomocí hudby propagovat dobrou myšlenku k podpoře třídění odpadu a recyklace. Díky tomu si můžeme dovolit ukázat zatím méně známé kapely a tím je trochu posunout v jejich snažení dotáhnout to tam, kde je například náš letošní host Ekompilace 2014 Vypsaná fiXa. Ta se totiž ukázala i po 20 letech hraní jako skvěle fungující mašina na zábavu." říká za organizátory Mirek Ruml.


recyklas vfRecyklas

 

Křtů Ekompilace se účastnil v roli moderátora Vojta Lavička (Gypsy Spirit), který si dokonce zahrál společně jednu písničku s Vypsanou fiXou na posledním štaci turné. S premiérovou show se na EKompilaci představila také čím dál více známá parta bubeníků na barevné popelnice Recyklas.
Všem, kteří byli na koncertech Ekompilace, patří velké díky vyjádřené od organizátorů novým vydáním CD Ekompilace, které se dávalo na akcích zdarma. Svou návštěvou Ekompilace totiž každý přispěl k podpoře třídění odpadu. Fotky z akcí najdete na FB profilu Ekompilace.

TZ, foto Ekompilace

 

zavřít