DJ Krush se vrací do Prahy, rozpumpuje Lucerna Music Bar

Vydáno 05.10.2014 | autor: redakce

Do Prahy se po pěti letech vrací jeden z nejosobitějších světových DJs. Legenda, která roztáčí gramofony už od roku 1991. Japonský producent, který míchá hip hop, atmosférické zvuky, exotické nástroje a jazzové a soulové samply, vystoupí 6. října v pražském Lucerna Music Baru v rámci série Conference.

DJ Krush se vrací do Prahy, rozpumpuje Lucerna Music Bar DJ Krush se vrací do Prahy, rozpumpuje Lucerna Music Bar


DJ Krush 1 WEBDJ Krush


DJ Krush se narodil v roce 1962 v Tokiu. Svojí sólovou dýdžejskou dráhu odstartoval v roce 1991 po rozpadu hiphopové party Krush Posse, která platila na konci 80. let za nejlepší hiphopovou skupinu v Japonsku. Hned na začátku kariéry upoutal hlavně tím, že jako první DJ používal gramofony jako živý nástroj a jamoval s muzikanty na četných live sessions. Velký milník v jeho kariéře byl rok 2011, kdy velkolepě oslavil 20. výročí své sólové kariéry.

Kromě producentských a remixerských aktivit se Krush podílel na řadě soundtracků, filmech, seriálech a reklamách. Má za sebou také spolupráci se spoustou umělců různých hudebních žánrů. Pro Black Thought (MC The Roots) zprodukoval track na jeho sólovku, pro legendárního pianistu Herbieho Hancocka a k.d. lang udělal remixy.

DJ Krush doposud účinkoval před milióny fanoušků ve více jak 400 městech a 50 zemích. Vstupenky na koncert v Lucerna Music Baru budou stát na místě 450 Kč.

TZ, ape

 

zavřít