TOP 15 tanečních akcí letošního podzimu

Vydáno 15.10.2014 | autor: Ondřej Bambas

Taneční hudba nabízí spoustu poloh a do České republiky se naštěstí daří vozit zástupce všech žánrů. Někteří hrají v malých klubech pro stovku lidí, jiní zdobí ty největší halové parties. V našem přehledu vám představujeme 15 akcí podzimu, které vás zaručeně rozpohybují.

TOP 15 tanečních akcí letošního podzimu TOP 15 tanečních akcí letošního podzimu


transmission full

 

 

signalSIGNAL FESTIVAL

kdy: 16. - 19. října – různá místa po Praze
cena vstupenek: většinou volně přístupné (Artikl večírek od 100 Kč)
proč: Druhý ročník přehlídky světelného umění patří k největším pražským akcím podzimu. Kromě instalací a videomappingu v ulicích nabídne i doprovodný program, během něhož se například uskuteční Artikl večírek v paláci. Objekt dobře známý návštěvníkům umělckých prohlídek Pokoje poskytne prostory DJům Felix! nebo Aid Kid a uskupením jako Ježíš Táhne Na Berlín. Hudbu samozřejmě doplní i vizuální umění. Akce začíná u Containallu v pátek. Kompletní program Signal Festivalu k nalezení na oficiálním webu. 

 

 

 

 

 

gravity festivalGRAVITY FESTIVAL

kdy: 17. října – Arkády Pankrác, Praha
cena vstupenek: od 499 Kč
proč: Taneční party v obchodním centru? Když se v něm může jezdit závod na kolech, proč by si člověk trochu nezatancoval. Ostatně to nebude poprvé. Letos na podzim dorazí DJ Fresh s MC Messym, Sandro Silva nebo Robin Schulz. Ten představí jistě něco ze své novinky Prayer, která vyšla před necelým měsícem. DJ Fresh sice na svém čtvrtém albu teprve pracuje, několik ukázek včetně posledního singlu s Ellie Goulding však již stihl představit. Mejdan začíná v 10 hodin večer a končí se až za brzkého rána.

 

 

 

 

 

 

visionistLOST CODES LABEL SHOWCASE: VISIONIST A DALŠÍ

kdy: 17. října – Neone, Praha
cena vstupenek: od 150 Kč
proč: Hned dva showcasy se nám během října představí v klubu Neone. Prvním z nich je showcase labelu Lost Codes patřící Louisi Carnellovi neboli Visionistovi. V programu ho doplní další dva zástupci vydavatelství - Acre a Filter Dread. V druhé akci prezentující současné trendy taneční hudby se představí Teklife. Kolektiv stojící na základech chicagské scény okolo letos zesnulého DJe Rashada a šířící do světa footwork sound a dancing budou prezentovat DJ Earl a DJ Taye. Turné s omezeným počtem zastávek představí Praze styl nazývaný juke 25. října. Více informací naleznete na facebookovém profilu Neone.

 

 

 

 

maceo plexMACEO PLEX

kdy: 24. října – Roxy, Praha
cena vstupenek: od 440 Kč
proč: K Roxy patří taneční hudba odnepaměti, proto nemůže chybět ani v programu narozeninových oslav klubu. Páteční večer týdne BE 22 bude patřit DJ Maceo Plexovi. Ten začínal již v polovině 90. let a postupně se etabloval k labelům jako Treibstoff, Cocoon nebo Immigrant Records. Přestože se narodil v USA, jeho španělské kořeny se v něm nezapřely, a tak se přestěhoval do Valencie. Někteří ho možná znají pod dalšími pseudonymy jako např. Maetrik. Hudba Maceo Plexe má silnou příchuť deep a techhouse, objevují se v něm i prvky funku a electra. Kromě něj vystoupí Švýcar Andrea Oliva
a domácí borci Fatty M a Lumiere.

 

 

 

 

armin van buurenARMIN VAN BUUREN

kdy: 31. října – ČEZ Arena, Ostrava
cena vstupenek: od 790 Kč
proč: V blízkosti Polska a Slovenska zahraje známý nizozemský DJ a producent Armin Van Buuren. Letos v žádné z těchto zemí svou show Armin Only Intense nepředstaví, proto lze očekávat, že lístků příliš nezbyde. Plocha na stání už je napříkad vyprodaná. Armin se k nám vrací po třech letech a nyní se chystá promovat svou loňskou studiovku, která je jeho pátou v pořadí.

 

 

 

 

 

 

lapaluxLAPALUX

kdy: 31. října - Neone
cena vstupenek: od 190 Kč
proč: Trochu klidnější polohu taneční hudby předvede poslední říjnový den Lapalux. Mladý Brit Stuart Howard má na svém kontě několik EPček a jedno LP s názvem Nostalchic, které vydal na nezávislém labelu Brainfeeder patřícím Flying Lotusovi. Pod ním jsou zapsána i další jména elektroniky a hip hopu jako Samiyam a Thundercat. Lapalux se vrací do Prahy po necelých dvou letech, kdy hrál v MeetFactory na narozeninách Radia Wave. V Neone ho doprovodí DJ setem Floex či Murder Bear Doug.

 

 

 

 

 

hospitalityHOSPITALITY PRAGUE 2014

kdy: 24. října – SaSaZu, Praha
cena vstupenek: od 600 Kč
proč: Jeden z nejznámějších drum'n'bassových labelů pořádá u nás další ze svých povedených mejdanů. Hospital Records budou tentokrát zastupovat Camo & Krooked, High Contrast nebo Metrik. Těsit se můžete na nový singl High Contrasta Who's Loving You nebo čerstvé album Metrika Universal Language. Label letos slaví osmnáctiny a před necelým měsícem vyprodala parta O2 Brixton Academy. Pravidelné návštěvy započaté v Roxy se museli přesunout do větších prostorů, letos se bude akce konat poprvé v SaSaZu.

 

 

 

 

 

 

transmission2014TRANSMISSION 2014

kdy: 25. října – O2 arena, Praha
cena vstupenek:
proč: Zatímco letní Sensation White má zřejmě svá nejlepší léta za sebou, místo vůdčí house/trancové akce u nás zaujaly večírky Transmission. Ten aktuální nese podtitul Seven Sins. Pokud máte hříšné myšlenky, O2 arena bude poslední říjnový víkend tím správným místem, kde se budete moci vyzpovídat. Rozhřešení budou tentokrát udělovat Markus Schulz, John O'Callagan nebo Giuseppe Ottaviani, o výzdobu svatostánku se krom bohatých dekorací postarají Vjové Vision Impossible.

 

 

 

 

 

 

wilkinsonWILKINSON

kdy: 14. listopadu – Storm Club, Praha
cena vstupenek: od 320 Kč
proč: V létě ho měli možnost vidět návštěvníci festivalu Let It Roll nebo slovenského Grape Festivalu. Wilkinson u nás byl oblíbený již před tím, než se vyšvihnul hitem Afterglow. Skladba pocházející z prozatím jediného studiového alba Lazers Not Included dosáhla na první místo taneční hitparády Velké Británie. V současnosti má venku nový, opět velmi chytlavý singl Dirty Love, na němž mu hostuje Talay Riley známý ze singlu Resonance od LuvBug. Vystoupení Wilkinsona v Storm Clubu se koná v rámci zahřívačky na Imagination Festival.

 

 

 

 

 

fritz kalkbrennerFRITZ KALKBRENNER

kdy: 14. a 15. listopadu – Roxy, Praha
cena vstupenek: od 490 Kč
proč: Raději hned dva večery si pro Prahu zabookoval Fritz Kalkbrenner. V rámci turné ke své nové desce Ways Over Water, kterou budou moci fanoušci celý měsíc naposlouchávat, se po dvou letech vrátí do klubu Roxy. Tehdy bylo v klubu pořádně horko, vyprodaný prostor prostupovaly tóny Suol vydavatelství vedené písněmi z Fritzova repertoáru. Ten není omezen pouze na ty nejznámější písně, které dal dohromady spolu se svým bratrem Paulem pro snímek Berlin Calling, klidné melodie doplněné o živý vokál mají sílu rozpohybovat i ve zbytku setu. Aktuální album zatím reprezentuje singl Back Home a o něco tanečnější čerstvá skladba Every Day.

 

 

 

 

apokalypsa 2014APOKALYPSA 15 YEARS ANNIVERSARY

kdy: 21. listopadu – Boby Centrum, Brno
cena vstupenek: od 729 Kč
proč: Apokalypsa patří do programu tuzemských tanečních akcí již nějaký pátek a v brzké době jistě uvítá účastníky, kteří nepamatují první ročník ani z plínek. Letos se jedna Apokalypsa konala v pavilonu P, tento díl bude mít však omezenou kapacitu a v současnosti již příliš vstupenek nezbývá. V programu figurují jména jako Dave Clarke, Nicole Moudaber, DJ Rush nebo Len Faki. V moravské metropoli větší party letos už asi nebude, kdo si chce zavzpomínat na své taneční začátky, má jedinečnou příležitost.

 

 

 

 

 

 

kygoKYGO

kdy: 22. listopadu – Roxy, Praha
cena vstupenek: 390 Kč
proč: Severská hudba nemusí být pouze pochmurná a zamyšlená. Dokazuje to mladý Nor Kyrre Gørvell-Dahll, který si ponechal svou školní přezdívku Kygo a pod tvoří chytlavý tropical house. Jeho poznávacím znamením jsou jemné perkuse plné cinkavých a dřevitých zvuků, které obaluje synthy a klávesami, na které se dostal díky klasické hře na klavír v mladém věku. Částečně originální melodie, částečně připomínající eurodance známý od skupin jako Captain Jack. Ještě více než vlastními singly se Kygo prosazuje remixy. Mezi nejznámější patří ty pro M83, Kylu La Grange a samozřejmě mash-up Eda Sheerana a Passengera.

 

 

 

 

imagination festivalIMAGINATION FESTIVAL 2014

kdy: 28. listopadu – PVA Letňany, Praha
cena vstupenek: od 970 Kč
proč: Trochu tvrdší beaty pojedou DJové na Imagination Festivalu. Festival se přestěhoval do větších prostor, díky čemuž může letos nabídnout větší stage i lepší komfort pro návštěvníky. S některými z headlinerů už jsme měli letos čest se potkat. V DJském setu se vrátí Pendulum, z klubu na velké pódium se přemístí pro tentokrát Delta Heavy nebo Black Sun Empire. Ani ostatní účinkující nejsou neznámí, přijede opět Ed Rush nebo The Sickest Squad, kteří budou zastupovat Devastator Stage hrající tvrdší styly. Zde vystoupí i Angerfist nebo Ital Zatox. Lákadlem budou jistě i unikátní versus sety, ve kterých se někteří z DJů utkají.

 

 

 

 

paul van dykVANDIT NIGHT – PAUL VAN DYK

kdy: 12. prosince – Forum Karlín, Praha
cena vstupenek: od 690 Kč
proč: Není třeba představovat německého DJe a producenta. Na vánoční Vandit Night si k sobě vybral své inspirační zdroje z Británie (Ben Nicky, Jordan Suckley) i nizozemské DJe Maartena De Jonga a Woodyho Van Eydena, českou vlajku pak bude hájit Michael Burian s Thomasem Coastlinem. Atmosféru předvánočního období podkreslí speciální výzdoba. Paul Van Dykovo poslední řadové album Evolution vyšlo před dvěma lety, v současnosti připravuje nástupce odkazujícího k úspěšným dvěma mixům The Politics Of Dancing.

 

 

 

 

 

 

magnetic2014MAGNETIC FESTIVAL

kdy: 19. prosince – PVA Letňany, Praha
cena vstupenek: od 1090 Kč
proč: Pokud Transmission označíme za největší indoor taneční akci v České republice, čím dál tím populárnější Magnetic Festival mu šlape na paty. Letošní zimní edici povede Fedde Le Grande, Bassjackers, Firebeatz nebo Joey Dale, který to celé odstartuje. Někteří z vystupujících již festival dobře znají, v minulosti zde doplnili kolegy jako Hardwell, Steve Aoki, Nervo nebo Avicii. PVA Expo se rozduní EDM a housové beaty 19. prosince a s nákupem lístků byste neměli příliš váhat, již přes tři čtvrtiny jsou prodány. {vypnoutlink:Maceo,Rush,Seven,Filter}

 

 

 

text: Ondřej Bambas

 


 

transmission full TOP

zavřít